معاونان وزرای خارجه آمریکا و روسیه پیش از آغاز مذاکرات راهبردی دو‌ کشور، دیدار کردند

۱۴۰۰/۱۰/۲۰

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که معاون وزیر خارجه آمریکا، یک روز پیش از آغاز مذاکرات راهبردی دو کشور در ژنو، در دیداری با همتای روسی خود، بر تعهد «آمریکا به اصول بین‌المللی حاکمیت، تمامیت ارضی و آزادی کشورهای مستقل در انتخاب اتحادهای خود» تاکید کرد.

در پی دیدار وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا با همتای روسی خود سرگئی ریابکوف، در آستانه آغاز مذاکرات راهبردی دو کشور درباره بحران اوکراین در ژنو، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا بر تعهد کامل ایالات متحده به دیپلماسی تاکید کرد.

بلینکن گفت این کشور به‌دنبال روابطی با ثبات و قابل‌پیش‌بینی با روسیه است. او با اظهار امیدواری درباره احتمال نتیجه گرفتن از این دیدار افزود که دو کشور پیش‌تر و در زمان‌های پرتنش هم به نتایجی دست یافته‌اند.

در دیدار معاونان وزرای خارجه دو کشور، وندی شرمن بر تعهد «آمریکا به اصول بین‌المللی حاکمیت، تمامیت ارضی و آزادی کشورهای مستقل در انتخاب متحدان خود» تاکید کرد.

در همین حال خبرگزاری ریانووستی روسیه به‌نقل از ریابکوف نوشت که روسیه تحت فشار آمریکا هیچ امتیازی نخواهد داد و مذاکرات ممکن است پس از نخستین نشست به‌صورت ناگهانی تمام شود.

مذاکرات راهبردی بین آمریکا و روسیه روز دوشنبه آغاز می‌شود و سه روز به طول می‌انجامد.

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید