حذف استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد

۱۴۰۰/۱۰/۱۷

کنفدراسیون فوتبال آسیا در اطلاعیه ای از ابطال قطعی پروانه حرفه ای سه تیم استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان و غیبت این سه تیم در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

کمیته مستقل کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که این سه باشگاه نتوانسته‌اند معیارهای ضروری اساسنامه صدور مجوز برای باشگاه در AFC را فراهم کنند و مطابق آن نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ را داشته باشند. به علاوه این کمیته اعلام کرده که مدارک اضافی ارائه شده از سوی باشگاه گل گهرسیرجان را هم رد کرده است. پرونده این سه باشگاه به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال برای بررسی و اقدام ارجاع داده شد.

چند روز پیش بود که نامه‌ای از AFC برای فدراسیون فوتبال آمد که این سه باشگاه مشکلاتی جدی در راه کسب مجوز حرفه‌ای دارند و احتمال حضورشان در فصل جدید مسابقات لیگ قهرمانان بعید است. با این وجود تلاش‌هایی برای حل مشکل انجام شد و دفاعیاتی نیز به محل کنفدراسیون ارسال شد اما مورد قبول واقع نگردید و این سه باشگاه نمی‌توانند در این فصل به لیگ قهرمانان آسیا بروند.

بدین ترتیب سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ خواهند بود. پرسپولیس و استقلال دیگر نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها بودند که حذف شدند و گل‌گهر سیرجان نیز اگر چه سهمیه نداشت اما با توجه به اقدام برای کسب مجوز حرفه‌ای، می‌توانست جای پرسپولیس و استقلال به لیگ قهرمانان برود که ایراد در مدارک ارسالی و نقص مدارک، زمینه‌ساز حذف این تیم نیز شد.

خلاصه خبرها
امروز
مستند کوتاه - جنگ داخلی اسپانیا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید