حمله هکرها به کنفرانس خبری دادگاه انتاریو درباره غرامت مسافران پرواز اوکراینی

۱۴۰۰/۱۰/۱۴

کنفرانس خبری دادگاه عالی انتاریو در کانادا که حکم پرداخت غرامت به خانواده‌های شش مسافر هواپیمای اوکراینی را داده بود، هنگام برگزاری با حمله هکرهای ناشناس مختل شد.

این کنفرانس ویدیویی که سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه با استقبال خبرگزاری‌های بین‌المللی در حال برگزاری بود، توسط گروهی ناشناس هدف حمله قرار گرفت.

در پی این حمله هکری، کامپیوتر مارک آرنولد،‌ وکیل پرونده، کاملا از دسترس او خارج و تصاویر غیرمرتبط در این تماس ویدیویی پخش شد.

حمله هکری در کنفرانس ویدیویی اندکی پس از آن آغاز شد که مارک آرنولد گفت: «اگر کسی از جمهوری اسلامی ایران در این تماس ویدیویی حاضر است، ما به دنبال دارایی‌های شما هستیم.»

پس از این حمله هکری، برگزارکنندگان مجبور به تهیه و ارسال لینک جدیدی برای شرکت‌کنندگان شدند تا کنفرانس خبری با مشارکت آن‌ها ادامه یابد.

در این کنفرانس خبری موضوع ضمانت اجرایی برای توقیف اموال ایران در کانادا و کشورهای دیگر برای پرداخت غرامت به خانواده‌های مسافران کشته‌شده در پرواز اوکراینی مورد بحث قرار گرفت.

این دادگاه روز دوشنبه حکم پرداخت ۱۰۷ میلیون دلار به خانواده‌های شاکی علیه جمهوری اسلامی را صادر کرده بود.

وکیل پرونده گفته که می‌داند اموال ایران در کجا قرار دارد و تیم حقوقی او به دنبال توقیف آن‌ها برای پرداخت غرامت است.

چهار کشور بریتانیا،‌ سوئد، اوکراین و کانادا به تازگی در بیانیه‌ای به حکومت ایران تا روز پنجم ژانویه سال ۲۰۲۲، ۱۵ دی‌ماه، مهلت دادند موضوع پرداخت غرامت‌ها را مشخص کند و اعلام کردند صبر آن‌ها در این زمینه به پایان رسیده است.

این کشورها هشدار دادند در صورت عدم اقدام ایران، در چارچوب قوانین بین‌المللی اقدام خواهند کرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
مردم معمولی - آفریقا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید