سپاه از کشته شدن غلام شه‌بخش و پنج عضو گروهش و همچنین سه بسیجی در منطقه کورین خبر داد

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

به دنبال انتشار ویدیوهایی از حملات توپخانه‌ای و زمینی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به روستای شورو، از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان، سپاه پاسداران از کشته شدن غلام شه‌بخش و پنج عضو گروهش و همچنین سه بسیجی در جریان حمله به این منطقه خبر داد.

صبح شنبه کمپین فعالین بلوچ با انتشار ویدیوهایی خبر داد که نیروهای نظامی با توپخانه روستای شورو را هدف قرار داده و ده‌ها خودروی نظامی به منطقه حمله کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، درگیری‌ها در شورو به دیگر روستاهای اطراف گسترش پیدا کرد و تصاویر و ویدیوهایی نیز از درگیری نیروهای نظامی با مردم و همچنین خسارات به خانه‌های مسکونی مردم بر اثر توپ‌باران سپاه پاسداران منتشر شد.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی حمله نیروهای این نهاد به «مقر» غلام شه‌بخش، او و پنج عضو گروهش کشته شده‌اند. این اطلاعیه همچنین از کشته شدن سه نفر از نیروهای بسیج خبر داده است.

کمپین فعالین بلوچ از کشته شدن دست‌کم یک زن و یک کودک بر اثر حملات سنگین توپخانه‌ای به منازل مسکونی شهروندان خبر داده اما سپاه پاسداران در اطلاعیه خود اشاره‌ای به این موضوع نکرده است.

ملک شه‌بخش، برادر غلام شه‌بخش، چندی پیش در سمسور کرمان در درگیری با نیروهای انتظامی کشته شد. پس از آن اعلام شد که در این درگیری فرمانده قرارگاه عملیاتی ابوذر و همچنین یک درجه‌دار و یک سرباز وظیفه نیز کشته شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تیتر اول
خبرها
چشم‌انداز
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.