ناوهای آمریکا در دریای عرب یک کشتی احتمالا ایرانی با ۳۸۵ کیلوگرم هروئین را توقیف کردند

۱۴۰۰/۱۰/۹

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد یک کشتی ماهیگیری حامل ۳۸۵ کیلوگرم هروئین به ارزش چهار میلیون دلار را در آب‌های دریای عرب توقیف کرد.

نیروی دریایی آمریکا روز پنجشنبه نهم دی ماه با اعلام این خبر افزود مبدا این کشتی که روز دوشنبه توقیف شده احتمالا ایران بوده و هر ۹ سرنشین آن نیز خود را ایرانی معرفی کرده‌اند.

بنا بر بیانیه تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، این کشتی ماهیگیری بدون پرچم که محموله هروئین در آن جاسازی شده بود، در آب‌های خاورمیانه حرکت می‌کرد و توسط دو کشتی یو.اس.اس تمپست و یو.اس.اس تایفون توقیف شد.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اشاره‌ای به جزییات، از جمله مقصد این کشتی و تولیدکننده هروئین،‌ نکرد.

با این حال بیانیه ناوگان پنجم تاکید کرده است با افزایش گشت‌زنی‌ها در دریا، میزان مواد مخدر کشف شده نیز بالاتر رفته و تنها در سال جاری میلادی محموله‌هایی به ارزش ۱۹۳ میلیون دلار توقیف شد که بیش از مجموع محموله‌های یافت‌شده در چهار سال گذشته بود.

حدود دو هفته پیش نیز نیروی دریایی آمریکا از نجات پنج ایرانی مظنون به قاچاق مواد مخدر در نزدیکی سواحل عمان و توقیف محموله آنها خبر داده بود.

در آن رویداد، سرنشینان یک لنج حامل مواد مخدر پس از دیدن یک کشتی نیروی دریایی آمریکا در آب‌های منطقه اقدام به آتش زدن بخشی از محموله خود کردند و پس از آن دو کشتی جنگی آمریکایی پنج ملوان ایرانی را نجات داده و باقی‌مانده محموله را توقیف کردند.

میزان محموله به دست آمده بیش از یک‌هزار و ۷۴۵ کیلوگرم حشیش، ۵۰۰ کیلوگرم متامفتامین و ۳۰ کیلوگرم هروئین بود که ارزش آنها بالغ بر ۱۴.۷ میلیون دلار برآورد می‌شد.

همسفر - فصل دوم
اخبار
مرور مطبوعات

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید