واکنش‌ها به اتوبوس‌خوابی؛ جدید نیست اما پیگیری می‌کنیم

۱۴۰۰/۱۰/۹

پس از انتشار گزارشی درباره «بی‌آرتی خوابی» افراد بی خانمان، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران اعلام کرد «این پدیده به شدتی که در گزارش عنوان شده نیست»؛ یک عضو شورای شهر نیز گفت این موضوع جدید نیست اما آن را پیگیری می‌کند.

همچنین به گزارش روزنامه همشهری، احمد احمدی‌صدر مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران گفته است ۲۰ اتوبوس در ۲۰ نقطه تهران برای خوابیدن افراد بی‌خانمان در شب‌های سرد در نظر گرفته شده است.

این روزنامه نوشت که این اتوبوس‌های شرکت واحد در میادین مرکزی و شلوغ شهر پارک شده‌اند و روی آنها بنرهایی با عنوان «اتوبوس خواب» نصب شده است.

وبسایت تجارت نیوز خبر داده بود که برخی افراد بی خانمان شب‌ها در بی‌آرتی می‌خوابند و «۱۲ تا ۲۵ هزار تومان هزینه یک شب بی‌آرتی خوابی در تهران است».

زهرا شمس احسان، عضو شورای شهر تهران، در واکنش به این گزارش در توییتر نوشت: هر چند ⁧‫اتوبوس‌خوابی⁩ «یک مساله جدید و البته فراگیر نیست» اما در شورای شهر این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

در همین حال محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران، گفت: «این پدیده به شدتی که در گزارش عنوان شده نیست و از گذشته نیز شاهد خوابیدن معتادان روی صندلی‌شان در اتوبوس‌ بوده‌ایم، اما این افراد جدید ظاهر مناسبی دارند و کارت بلیت می‌زنند و وارد اتوبوس می‌شوند.»

با روند تصاعدی اجاره مسکن در تهران گزارش‌هایی درباره پشت‌بام خوابی، چادرخوابی و کانکس‌خوابی منتشر شده است.

خبر ورزشی
ایران ۱۴۰۰
مستند کوتاه: تورهای خالی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید