پرسپولیس ۲ - ۰ ذوب‌آهن؛ پیروزی شاگردان گل‌محمدی و ورود به مثلث قهرمانی

۱۴۰۰/۱۰/۳

پرسپولیس در هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی از ساعت ۱۷:۰۰ به مصاف ذوب‌آهن رفت و در نهایت با دو گل به پیروزی رسید و به رده سوم جدول صعود کرد. پرسپولیس در حال حاضر با سپاهان هم امتیاز است و به دلیل تفاضل گل کمتر یک رده پایین تر است.

پارسا جعفری در دقیقه ۶۰ (گل به خودی) و مهدی ترابی در دقیقه ۸۷ (پنالتی) به نفع پرسپولیس گلزنی کرد.

پرسپولیس با این پیروزی ۲۲ امتیازی شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت. ذوب آهن هم با این شکست کماکان با ۱۱ امتیاز در رتبه دوازدهم قرار گرفت.

در دقیقه ۹، محمد شریفی از پشت محوطه جریمه شوت زد که ضربه او به راحتی در اختیار دروازه‌بان حریف قرار گرفت. دو دقیقه بعد محمد سلطانی فر این شوت را پاسخ داد که حامد لک بدون دردسر این توپ را تصاحب کرد.

در دقیقه ۳۲، حرکت عیسی آل کثیر در محوطه جریمه با ضربه ناگهانی سیامک نعتی همراه شد که توپ از بالای دروازه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۶، بازیکنان ذوب آهن ضد حمله‌ای را طراحی کردند که ضربه میلاد جهانی با برخورد به پای سید جلال حسینی منحرف شد و به کرنر رفت.

در دقیقه ۵۵ امید عالیشاه در موقعیت نسبتا خوبی برای گلزنی داشت که آرمان قاسمی با تکل به موقع شوت این بازیکن را دفع کرد و این موقعیت منجر به کرنر برای سرخپوشان شد که ثمری نداشت.

در دقیقه ۶۰، اشتباه مهلک دروازه بان ذوب آهن منجر به گل نخست پرسپولیس شد. ارسال وحید امیری به روی دروازه، از دستان دروازه‌بان جوان این تیم لغزید و به داخل دروازه رفت.

در دقیقه ۶۳، ذوب آهن تا فروپاشی دروازه حامد لک پیش رفت اما ضربه مهاجم این تیم در دو قدمی دروازه به دیرک خورد و گل نشد.

در دقیقه ۸۵، عیسی آل کثیر در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد که در برخورد با مدافع ذوب آهن سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. مهدی ترابی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و در دقیقه ۸۸ دروازه ذوب آهن را برای دومین بار گشود.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید