بایدن: آمریکا برای مقابله با سویه اومیکرون آماده است، به شرایط آغاز شیوع کرونا برنمی‌گردیم

۱۴۰۰/۱۰/۱

جو بایدن با تاکید براینکه آمریکا برای مقابله با سویه اومیکرون آماده است و ما به شرایط آغاز شیوع کرونا برنمی‌گردیم، گفت:برای مبارزه با سویه اومیکرون، ۵۰۰ میلیون کیت آزمایش خانگی رایگان توزیع می‌کنیم، حمایت از بیمارستان‌های تحت فشار را افزایش داده و واکسیناسیون را دوچندان می‌کنیم.

سخنرانی روز سه‌شنبه رییس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید درحالی برگزار شد که شیوع سویه اومیکرون نگرانی‌ از پیامدهای اوج‌گیری دوباره کرونا را در جهان و ایالات متحده را افزایش داده تا آنجا که برخی از شهرهای بزرگ آمریکا بار دیگر محدودیت‌های چون اجباری شدن ماسک در اماکن سربسته را به اجرا گذاشته‌اند.

رییس‌جمهوری آمریکا احتمال تعطیلی مدارس و مشاغل را را رد کرد و افزود که آمریکا به روزهای آغازین شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ باز نخواهد گشت زیرا ۲۰۰ میلیون نفر در ایالات متحده کاملا واکسینه شده‌اند و آمریکا امکانات لازم را برای مقابله با شیوع کرونا دارد و اطلاعات بیشتری نیز نسبت به این بیماری موجود است.

بایدن به آمریکایی‌ها اطمینان داد که اگر واکسینه شوند، می‌توانند تعطیلات خود را بدون ترس از بیماری جدی ادامه دهند. بایدن گفت: اگر شما و کسانی که با آنها جشن می‌گیرید واکسینه شده باشید، خیال‌تان راحت باشد، به ویژه اگر دوز تقویتی واکسن را هم دریافت کرده باشید.

رییس‌جمهوری آمریکا در این سخنرانی به کسانی که هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند در مورد احتمال ابتلا به بیماری شدید یا مرگ در اثر کرونا هشدار داد و گفت: شما کسانی که واکسینه نشده‌‌اید، نسبت به خود، خانواده و نسبت به کشور خود تعهد دارید. اکنون واکسینه شوید، رایگان و راحت است و جان انسان‌ها را نجات می‌دهد.

او به آمریکایی‌هایی که واکسن کرونا زده‌اند، اما به دنبال ایمنی بیشتر هستند، توصیه کرد دوز تکمیلی واکسن کرونا را دریافت کنند و ماسک بزنند.

بایدن همزمان از خرید ۵۰۰ میلیون کیت آزمایش خانگی کرونا برای ارائه به شهروندان آمریکایی خبر داد و افزود که این کیت‌ها رایگان است و برای افرادی که خواستار این کیت‌ها هستند یک وب‌سایت راه‌اندازی می‌شود و ارسال پستی آن از ماه ژانویه آغاز خواهد شد.

در بخشی از این سخنرانی نیز بایدن گفت که دولت فدرال قصد دارد علاوه بر ۲۰ هزار سایت آزمایش کرونا که در حال حاضر در سراسر آمریکا وجود دارد، سایت‌های نمونه‌گیری و آزمایش جدیدی ایجاد می‌کند و تا پیش از تعطیلات کریسمس، اولین مرکز جدید از این نوع در نیویورک برپا می‌شود.

بایدن با اشاره به اینکه دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا نیز دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده است، اضافه کرد که این وظیفه میهنی آمریکایی‌هاست که واکسینه شوند.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید