سپاه پاسداران در رزمایش خود در سواحل خلیج فارس موشک‌های کروز شلیک کرد

۱۴۰۰/۹/۳۰

رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران گزارش دادند که نیروهای سپاه در جریان دومین روز از رزمایش خود در حاشیه خلیج فارس، موشک‌های کروز شلیک کردند.

خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه ۳۰ آذر نوشت یگان‌های موشکی و سطحی نیروی دریایی سپاه پاسداران به طور همزمان پنج موشک کروز ضدکشتی را به اهدافی از پیش تعیین‌شده، شلیک کردند.

این خبرگزاری برد و نوع این موشک‌ها را اعلام نکرد، اما ادامه داد این موشک‌ها از ساحل و همچنین از روی «شناورهای تندرو کلاس ذوالفقار» پرتاب شد.

همچنین به گزارش وب‌سایت سپاه نیوز، در این رزمایش موشک‌های «زمین به زمین»، «سطح به سطح شناوری» و «ساحل به دریا» آزمایش شد.

بر اساس این گزارش‌، سپاه پاسداران «پهپادهای تهاجمی نقطه‌زن» و «سامانه‌های پدافند هوایی شناوری و ساحلی علیه اهداف پهپادی» را آزمایش کرده است.

آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه نوشت سپاه پاسداران در گذشته اعلام کرده که موشک‌های کروز با برد ۱۰۰۰ کیلومتر را در اختیار دارد.

این خبرگزاری اضافه کرد سپاه پاسداران موشک‌هایی با برد تا ۲۰۰۰ کیلومتر دارد که برای رسیدن به خاک اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا کافی است.

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران هم گفت: «در این رزمایش دفاع مستحکم از جزایر را انجام دادیم و نشان دادیم که قبل از اینکه دشمن به جزایر نزدیک شود، آنها را منهدم می‌کنیم.»

او ادامه داد: «چنانچه بخشی از دشمن از درگیری‌ها عبور کرد و بخواهد به جزایر نزدیک شود برای آنها هم برنامه داریم که با سلاح‌های ممانعتی که در جزیره است اهداف را مورد اصابت قرار می‌دهیم.»

رزمایش پنج روزه‌ سپاه پاسداران در شرایطی برگزار می‌شود که نگرانی‌های جهانی از رفتار جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای افزایش یافته و اسرائیل برای حمله نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران اعلام آمادگی کرده است.

ماه گذشته نیز در آستانه ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، ارتش جمهوری اسلامی ایران یک مانور نظامی در سواحل مکران در حاشیه دریای عمان برگزار کرد.

خلاصه خبرها
امروز
اقتصاد و بازار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید