ستاره تنیس زنان چین اظهاراتش درباره تجاوز از سوی یکی از رهبران حکومتی را پس گرفت

۱۴۰۰/۹/۲۹

پنگ شوای، ستازه تنیس‌ زنان چین گفت هرگز کسی را به تجاوز جنسی علیه خود متهم نکرده و از پیامی که پیشتر در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود، سوءبرداشت شده است.

شوای روز یکشنبه در حاشیه یک رویداد ورزشی در شانگهای در گفت‌وگوی ویدیویی با یکی از رسانه‌های رسمی سنگاپور گفت: «من هرگز نگفته یا ننوشته‌ام که کسی مرا مورد تجاوز جنسی قرار داده است. من باید به وضوح به این نکته تاکید کنم.»

این ورزشکار ۳۵ ساله چینی اوایل ماه نوامبر با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی نوشت که از سوی ژانگ گائولی، معاون پیشین نخست‌وزیر چین، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

پس از انتشار این پیام که فورا حذف شد، شوای به مدت سه هفته ناپدید شد و این واقعه واکنش‌های بین‌المللی گسترده‌ای در پی داشت.

این تنیس‌باز چینی همچنین اعلام کرد که این موضوع یک «ماجرای خصوصی» بوده و از سوی عموم مورد سوءتعبیر قرار گرفته است.

او اضافه کرد که تحت نظر نیست و در خانه‌اش در پکن زندگی می‌کند.

انجمن تنیس زنان در واکنش به اظهارات جدید شوای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ظاهر شدن این ورزشکار در مجامع عمومی نگرانی‌های این انجمن درباره وضعیت او و همچنین توانایی‌اش برای برقراری ارتباط بدون سانسور یا اجبار را برطرف نمی‌کند.

این انجمن جهانی همچنین خواستار آغاز دوباره تحقیقات در این زمینه شد.

پیشتر انجمن تنیس زنان همه مسابقات خود در چین در اوایل دسامبر را لغو کرده و خواستار تحقیقات شفاف درباره این اتهام شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

انسان، زمین، فردا
اخبار
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید