حمله خبرگزاری وابسته به سپاه به مهدوی‌کیا؛ مهدی مهدوی‌کیا در کنار مربی اسرائیلی

۱۴۰۰/۹/۲۸

خبرگزاری وابسته به سپاه جمهوری اسلامی، حضور سرمربی امیدهای ایران در دیداری دوستانه که با برنامه‌ریزی فیفا برگزار شد، را محکوم کرد.

دو روز پیش یک بازی نمادین به دلیل رسمیت یافتن جام کشورهای عربی پس از ۶۰ سال از سوی فیفا، به میزبانی دوحه قطر برگزار شد. این دیدار نمادین بین تیم ستارگان اعراب و منتخب جهان برگزار شد. بعد از برگزاری این دیدار که مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید هم در آن شرکت کرد، حالا خبرگزاری فارس وابسته به سپاه جمهوری اسلامی، مدعی شده است که حضور آورام گرانت سرمربی سابق چلسی که تابعیت اسرائیلی دارد و به عنوان مربی تیم منتخب ستارگان در این مسابقه حضور داشته است، دلالت بر وجود انگیزه های سیاسی و غیرفوتبالی دارد.

خبرگزاری فارس در این مطلب آورده است: در این بازی که یکی از مهمترین انگیزه های برگزاری آن عادی سازی روابط با اسرائیل بوده، مهدی مهدوی کیا هم حضور پیدا کرده است. اسرائیل این روزها به دنبال عادی سازی روابط از طریق ورزش با اعراب و کشورهای مسلمان است. حضور گرانت در تیم منتخب جهان مقابل تیم اعراب، یکی از ترفندهای اجرایی سازی این پروژه به شمار می رود. حضور در این مسابقه نمادین که هدفگذاری آن بر مبنای استراتژی تشریح شده، دادن مشروعیت و مقبولیت به آن‌هاست، موضوعی است که مهدوی کیا و فدراسیون فوتبال بایستی درباره آن توضیح داده و روشنگری کنند.

گفتنی‌ست در مقررات اصلی اساسنامه فیفا به وضوح به این مورد اشاره شده است که تبعیض قائل شدن به هر شکلی علیه کشور، فرد یا گروهی از افراد با در نظر گرفتن اصليت نژادي، جنسي، معلولیتی، گويشي، مذهبي، سياسي يا دلايل ديگر به شدت ممنوع مي باشد و کشورهایی که این موارد را رعایت نکنند از طريق اخراج يا تعليق قابل مجازات هستند.

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید