حمله رئیس کمیته تربیت‌بدنی مجلس به ستاره فوتبال ایران

۱۴۰۰/۹/۲۸

احمد راستینه در واکنش به حضور مهدوی کیا در دیدار نمادین ستارگان کشورهای عربی و منتخب جهان که با حضور یک مربی اسرائیلی برگزار شد و همچنین شائبه‌ های مربوط به ارتباط فدراسیون فوتبال با یک شرکت اسرائیلی، انتقاداتی را مطرح کرد.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس اظهار داشت: از موضوعات مهم در عرصه بین‌المللی، تمرکز بر حوزه دیپلماسی ورزش است. این حوزه بخشی از دیپلماسی عمومی مورد پذیرش تمام کشورهای جهان است و باید از این ظرفیت به خوبی بهره‌مند شویم. متأسفانه چند صباحی است مباحثی در ورزش کشور دیده می‌شود که انسان را متوجه نفوذی برای تلاش به بهانه بهره‌‌مندی از دیپلماسی عمومی ورزشی جهت عادی‌سازی و بهره‌مندی از روابط ناسالم با اسرائیل می‌کند.

وی افزود: طبیعی است اسرائیل در دنیا منفور است و بسیاری از کشورهای جهان در عرصه ورزش و مباحث مختلف روابط خود را با آن‌ها محدود کرده‌اند. متأسفانه مدتی است اتفاقاتی در فوتبال کشور ما می‌افتد که نشان می‌دهد جریان مشخص نفوذی برای استفاده از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در راستای عادی‌سازی روابط با اسرائیل تلاش می‌کند. وزارت ورزش و جوانان ما باید با هوشیاری بیشتری این جریان نفوذ را رصد کرده و نسبت به برخورد جدی با این جریان اقدام کند.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مصاحبه‌ها، برخوردها، خرید دستگاه VAR و سخنان شبهه برانگیز در خصوص جادوگری نشان می‌دهد جریان نفوذ، خط ممتد و مستمری برای نگاه به عادی‌سازی روابط در نظر گرفته است. به همین منظور از وزارت ورزش و جوانان به صورت ویژه و از همه دستگاه‌های ذی‌صلاح انتظار داریم نسبت به رصد هوشمندانه اقدام کنند. مجلس شورای اسلامی هم رصد هوشمندانه را انجام خواهد داد. بحث تحقیق و تفحص از فدراسیون کلید خورده و به زودی اخباری در این خصوص خدمت رسانه‌ها و مردم اعلام خواهیم کرد.

راستینه تاکید کرد: ستاره‌ای مثل مهدوی‌کیا باید بداند از وی به عنوان یکی از ستاره‌های محبوب فوتبال کشور انتظارات بسیار زیادی می‌رود. وی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران باید پروتکل‌های مشخص را رعایت کند. مالزی به تازگی اجازه ورود ورزشکاران صهیونیست را به این کشور برای حضور در مسابقات جهانی اسکواش نداد و زیبنده نیست ورزشکاران ما در این زمینه به درستی عمل نکنند. از مهدوی‌کیا هم انتظار می‌رود و باید نسبت به حضورش توضیحات لازم را ارائه بدهد.

مقامات جمهوری اسلامی همواره ورزشکاران ایرانی را تحت فشار برای هرگونه رویارویی با ورزشکاران اسرائیل می‌گذارند و در نهایت این ورزشکاران هستند که خود باید تاوان عدم رویارویی‌شان را که مغایر با منشور المپیک است، بپردازند و هیچ قانون و آیین نامه رسمی در جمهوری اسلامی موجود نیست که این موارد را علناً اعلام کرده باشد.

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید