افشاگری مدیرعامل سابق پرسپولیس از بدهی سنگین باشگاه تا مافیای فضای مجازی و دلالی میلیاردی

۱۴۰۰/۹/۲۷

مهدی رسول پناه، مدیرعامل سابق پرسپولیس که حواشی زیادی در زمان حضورش در این تیم داشت، سرانجام در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و بعضی از سوالات را پاسخ داد.

بخشی از صحبت‌های مهم مهدی رسول‌پناه را در ادامه بخوانید:

پس از جلسه هئیت مدیره انصاری فرد در یکی از برنامه های تلویزیونی استعفا داد. بدون اینکه ما در جریان باشیم. به قول معروف دست ما در حنا ماند. بعد از این استعفا، در شرایط عجیبی قرار گرفتیم، کالدرون از ایران رفته بود. بحث اینکه باید به بازیکنان پول پرداخت می کردیم.

مشکلی پیش آمده بود که بیشتر مشکلات باشگاه از آن ناشی بود، باشگاه از کارگزار پول قرض گرفته بودند. در حدود دو برابر مبلغ هم چک پرداخت کرده بودند. مدیریت وقت این کار را کرده بود. کارگزار به ما گفت: پول هایی که قرض دادیم را به حساب واریز کنید. فکر کردیم کارگزار شوخی می کند. فردای آن روز متوجه شدیم ۲۷ میلیارد(دو برابر مبلغ قرض گرفته شده) به کارگزار چک پرداخت کرده بودند.

پولی که برای پرداخت به کالدرون در اختیار باشگاه قرار داده بودم توسط مدیر عامل در جای دیگری هزینه شد! در نامه ای که به کارگزار اعطا شده بود نوشته بود طبق مصوبه هیئت مدیره پرسپولیس، در حالی که اصلاً چنین مصوبه ای وجود نداشت. با این مسائل به مدیرعامل گفتیم چرا از کارگزار پول قرض گرفتید؟ مسائل حاد شد. ۲۱ اسفند انصاری فرد انصراف داد.

بشار رسن را بنده نگه داشتم و ۳۵۰ هزار دلار شرط او را شخصا تأمین کردم. باید ۲۲ تا ۲۳ اسفند ماه به حساب بازیکنان پول واریز می کردیم، که ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان پول در حساب باشگاه بود! بعد از این اتفاق جلسه هیئت مدیره تشکیل شد. چون مسئول هیئت مدیره بودم، مسئولیت سرپرستی مدیرعاملی باشگاه به من محول شد.

در دوران مدیریتم شفاف‌سازی کامل برقرار بود. اصل قرارداد باشگاه را بین همه رسانه ها منتشر کردیم. کارگزار ما در بورس حضور داشت. تمام چک ها و دریافتی‌های باشگاه اول در رسانه‌ها منتشر می‌شد بعد به دست ما می‌رسید! اصل رازداری را رعایت نمی کردم؟ به نظر من این کاراشتباه است چرا که صاحبان باشگاه هواداران هستند و نباید از آنها پنهان کاری کرد.

باشگاه را صاحب ۲ ملک کردیم که بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان ارزش مالی دارد.

حمید مشهدی (وکیل شجاع) به باشگاه می‌آمد و پیشنهاد قرارداد ۶ ساله ۶۰ میلیارد تومانی می‌داد! شجاع ۳ سال قرارداد داشت ولی می‌خواست مبلغ قراردادش را افزایش دهد که به او می‌گفتم چه عجله‌ای داری؟! شجاع اولین بازیکنی بود که ۱۰۰ درصد قراردادش را گرفت. مبلغ قرارداد شجاع ۲ میلیارد بود که با آپشن‌ها به ۳ میلیارد می‌رسید.

از بیرون تماس گرفتند و گفتند برای اینکه در فضای مجازی حمایتت کنیم باید ماهانه پول بدهی. ۵ روز بعد از اینکه پیشنهاد آنها را رد کردم شدم دندانپزشک وزیر. نه تنها دندان سلطانی‌فر را ندیدم بلکه تا حالا در تهران طبابت نکردم.

قهرمانی پرسپولیس به لطف خدا و همت بازیکنان بود؛ هر کسی سندی مبنی بر حمایت وزیر دارد منتشر کند.

مهدی رسول پناه در ماجرای بحث و جدل با یحیی گل محمدی گفت: متاسفانه اطلاعات غلطی به آقای گل‌محمدی می‌دادند. من ایشان را دیدم و صحبت کردم و بعضی مسائل وجود داشت که من ایشان را توجیه کردم و با سند هم به ایشان معرفی کردم و گفتم این اتفاقات اینطور بوده است. به نظرم در حاشیه هایی که متاسفانه الان پرسپولیس درگیر است در این بحث اصلا ورود پیدا نکنیم.

رسول پناه در پایان در مورد انتشار کلیپ جنجالی صحبت‌هایش گفت: این کار غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای بود که فیلم گرفتند. من قبول دارم کار من اشتباه بود و باز هم عذرخواهی می‌کنم.

فردا
امروز
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید