وزنه‌برداری قهرمانی جهان؛ شاهکار معتمدی و حقوقی و رکوردشکنی الهام حسینی

۱۴۰۰/۹/۲۴

نمایندگان دسته ۱۰۲ کیلوگرم تیم ملی وزنه‌برداری ایران علاوه بر کسب مدال در حرکت‌های یک‌ضرب و دوضرب، مدال‌های طلا و برنز مجموع در مسابقات قهرمانی جهان را از آن خود کردند.

رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان امروز (چهارشنبه) در تاشکند ازبکستان پیگیری شد.

ایران در رقابت این دسته دو نماینده داشت که با رسول معتمدی در حرکت یک‌ضرب با رکورد ۱۷۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره جهان شد و امیر حقوقی نیز با رکورد ۱۷۲ کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در حرکت دوضرب امیر حقوقی در حرکت اول ۲۱۰ کیلوگرم و در حرکت دوم ۲۱۶ کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکت سوم که وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را انتخاب کرده بود، ناکام ماند.

همچنین رسول معتمدی که در حرکت اول دوضرب رکورد ۲۱۵ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، در حرکت دوم نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را مهار کند. او در حرکت سوم وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد مجموع ۳۹۷ کیلوگرم به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید. ضمن اینکه مدال‌های نقره و برنز دوضرب نیز به وزنه‌بردار قزاقستان و امیر حقوقی از ایران رسید.

به این ترتیب در حرکت دوضرب مدال طلا از آن وزنه‌بردار ایران شد، وزنه‌بردار کره جنوبی با رکورد ۳۹۶ کیلوگرم دزنان ر رده دوم ایستاد و امیر حقوقی مدال برنز مجموع را با رکورد ۳۸۸ به خود اختصاص داد.

معتمدی با نقره یک‌ضرب و طلای دوضرب و مجموع و امیر حقوقی با برنز دوضرب و مجموع، با ۵ مدال کار خود را تمام کردند.

اسکوربرد نهایی دسته ۱۰۲ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهانامروز همچنین الهام حسینی نماینده ایران در بخش زنان موفق شد در حرکت یک ضرب سه وزنه خود را با موفقیت بالای سر برد. وی ۹۱، ۹۶ و ۹۸ کیلو را در یکضرب به ثبت رساند. نمایندگان اوکراین، کره جنوبی و استرالیا در این بخش اول تا سوم شدند.

در دوضرب، حسینی موفق شد ۱۱۶ و ۱۲۶ را در تلاش اول و سوم بالای سر برد. نمایندگان اوکراین، کلمبیا و ونزوئلا اول تا سوم شدند.

در مجموع هم الهام حسینی با ۲۲۳ کیلو به ششمی بسنده کرد. ورزشکاران اوکراین، کلمبیا و کره جنوبی هم سکوهای برتر را از آن خود کردند.

این وزنه بردار ایران امروز رکوردشکنی هم داشت و موفق شد رکورد ملی دسته ۸۱ کیلوگرم زنان را در یکضرب ۵ کیلو و در دوضرب ۳ کیلو ارتقا دهد.

اخبار
اخبار
پنجره

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید