وزارت خزانه‌داری آمریکا: دولت بایدن تحریم‌هایی را علیه افراد ناقض حقوق بشر اعمال خواهد کرد

۱۴۰۰/۹/۱۵

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد هفته آینده به مناسبت «اجلاس رهبران جهان برای دموکراسی» که به دعوت جو بایدن برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از تحریم‌ها را اعمال خواهد کرد و این تحریم‌ها افرادی را هدف قرار می‌دهند که در فساد، نقض جدی حقوق بشر و تضعیف دموکراسی نقش دارند.

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین گفت که خزانه‌داری طرح‌هایی نیز برای بستن منافذ سوءاستفاده از بازار املاک و مستغلات دارد و از سوی دیگر درصدد رفع شکاف‌های موجود در شبکه شفافیت شرکت‌هاست زیرا این شکاف‌ها امکان رشد فساد و سرازیر شدن درآمدهای غیرقانونی به ایالات متحده را می‌دهند.

اجلاس مجازی رهبران جهان برای دموکراسی است که به ابتکار جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ آذر ماه، نهم و دهم دسامبر، با هدف تقویت تعهدات و طرح‌ها در سه محور «دفاع در برابر اقتدارگرایی، مبارزه با فساد، و ترویج احترام به حقوق بشر» برگزار می‌شود.

این اجلاس قرار است به فاصله یک سال، در سال آینده نیز بار دیگر برگزار شود و جو بایدن در سال آینده نیز بار دیگر از رهبران جهان دعوت خواهد کرد تا بار دیگر پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه تعهدات خود در سه موضوع اصلی اجلاس رهبران جان برای دموکراسی را ارائه کنند.

به گفته مقام‌های آمریکایی، در هر دو اجلاس علاوه بر رهبران کشورها، نهادهای مدنی و بنیادهای کمک‌های بشردوستانه و بخش خصوصی نیز به منظور تبادل تجربیات و گسترش همکاری‌های بین‌المللی حضور خواهند داشت.

جهان‌نما
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید