شرکت ملی گاز : با افزایش پلکانی بهای گاز، پرمصرف‌ها و بدمصرف‌ها را جریمه می‌کنیم

۱۴۰۰/۹/۲

محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز: مصرف گاز خانگی و تجاری نسبت به پارسال ۵۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته و برای کنترل آن با افزایش پلکانی بهای گاز، پرمصرف‌ها و بدمصرف‌ها را جریمه می‌کنیم اما اگر مصرف کنترل نشود احتمال قطع گاز صنایع پتروشیمی‌‌، فولاد و سیمان وجود دارد.

جولایی افزود که مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری نسبت به پارسال حدود ۵۰ میلیون متر مکعب یعنی معادل دو فاز پارس جنوبی افزایش داشته است و تا جایی که در توان باشد از ذخایر راهبردی استفاده می‌کنیم تا سوخت صنایع و خانگی را تامین کنیم.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز از مردم خواست در مصرف گاز، صرفه‌جویی کنند و خاطرنشان کرد که برای کنترل مصرف، تعرفه‌های گاز را تغییر خواهیم داد و پرمصرف و بدمصرف‌ها را جریمه خواهیم کرد.

جولایی اضافه کرد که تغییر تعرفه گاز ۱۲ پله‌ای است که سه پله اول معاف هستند و حتی پاداش می‌گیرند اما در پله‌های بعدی به صورت درصدی تا پله دوازدهم، بهای گاز افزایش پیدا می‌کند.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز افزود که علاوه بر مشترکان خانگی و بخش تجاری، صنایع پتروشیمی‌، فولاد و سیمان نیز از عمده‌ترین مصرف کنندگان گاز هستند.

جولایی گفت که هنوز محدودیت‌های زیادی را برای صنایع اعمال نکرده‌ایم و در حال استفاده از ذخایر هستیم اما در صورتی که نتوانیم مصرف خانگی و تجاری را کنترل کنیم و قادر به تامین افزایش مصرف از محل ذخایر راهبردی نباشیم، احتمال قطع گاز صنایع وجود دارد.

تازه‌ترین خبرها

مرور مطبوعات
خبر ورزشی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید