رسانه‌های کویتی: حکم بازداشت ۱۸ متهم تامین مالی گروه حزب‌الله، از جمله دو ایرانی، تمدید شد

۱۴۰۰/۸/۲۷

روزنامه کویتی الرأی روز پنجشنبه خبر داد که قرار بازداشت دو ایرانی و سایر متهمان در پرونده جاسوسی، پولشویی و تامین مالی حزب‌الله لبنان برای دو هفته دیگر تمدید شده است.

ساعاتی پیشتر روزنامه کویتی القبس گزارش داده بود قرار است ۱۸ متهم این پرونده در دادگاه حاضر شوند تا قاضی درباره قرار جدید آنها تصمیم بگیرد.

القبس به نقل از یک منبع آگاه گفته بود تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد و پرونده احتمالا به زودی به دادگاه کیفری ارسال خواهد شد.

با این حال، الرأی از حضور «۱۲ متهم» در دادگاه خبر داده و آن‌ها را شامل دو ایرانی، هشت شهروند کویتی و همچنین دو مصری و سوری ساکن کویت گزارش کرده است.

این افراد به اقدامات متعددی از جمله «پولشویی» برای گروه حزب‌الله لبنان و «مشارکت در اقدامات تروریستی و قاچاق مواد مخدر» در سوریه و یمن متهم شده‌اند.

خبر بازداشت چند نفر در کویت به اتهام پولشویی برای حزب‌الله لبنان و «تامین مالی تروریسم» حدود ۱۰ روز پیش منتشر شد. در آن زمان، شمار از رسانه‌های کویتی گزارش دادند که یکی از افراد بازداشت شده پسر و فرد دیگری برادر یکی از نمایندگان سابق پارلمان این کشور است.

بنابر همین گزارش‌ها، یکی دیگر از بازداشت‌شدگان نیز در ربودن هواپیمای ۴۲۲ کویت در سال ۱۳۶۷ و نشاندن آن در مشهد مشارکت داشته است.

همچنین به نوشته رسانه‌های کویتی، این کشور مجوز اقامت ۱۰۰ شهروند خارجی در شش استان کویت را که با این پرونده ارتباط داشتند تمدید نکرده است.

در سال‌های گذشته نیز چندین بار در کویت افرادی به اتهام جاسوسی برای ایران و حزب‌الله لبنان بازداشت شده‌اند؛ از جمله در سال ۹۶ تعدادی از اعضای گروه مشهور به عبدلی بازداشت شدند.

چند روز پیش، ۲۳ آبان، اعلام شد که اعضای این گروه به همراه تعداد دیگری از زندانیان در راستای گفت‌وگوی ملی بین دولت و نمایندگان مخالف عفو شده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

خبر ۵ عصر
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید