وزیر خارجه آمریکا حمله به منزل نخست‌ وزیر عراق را حمله به حاکمیت ملی این کشور خواند

۱۴۰۰/۸/۱۹

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در تماس با برهم صالح، رییس‌جمهوری عراق، «حمله تروریستی» به منزل مصطفی الکاظمی نخست‌ وزیر این کشور را محکوم کرد و آن را «حمله به حاکمیت ملی و ثبات» عراق خواند

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، نیز در تماس با مصطفی الکاظمی، نخست‌ وزیر عراق، حمله پهپادی اخیر به منزل او را محکوم کرد.

بن سلمان همچنین بر حمایت عربستان سعودی از امنیت و ثبات عراق تاکید کرد و با مردم عراق در چالش‌های این کشور ابراز همبستگی کرد.

از سوی دیگر، جان کربی، سخنگوی پنتاگون، در نشست خبری خود گفت که روش به کار گرفته شده در حمله پهپادی اخیر به منزل مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، مشابه شیوه حمله‌های پهپادی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است

در همین حال شبکە خبری روداو گزارش داد که اسماعیل قاآنی، فرمانده شاخه قدس سپاه پاسداران، پس از حملە بە منزل مصطفی الکاظمی، در بغداد با رییس شورای عالی قضایی، نخست وزیر، رییس‌جمهوری و سران گروەهای مسلح بە جز رهبر جریان صدر دیدار کردە است.

در این نشست قاآنی از تمامی گروه‌ها خواستە آرام بمانند، نتایج انتخابات عراق را قبول کنند و حکومت ائتلافی و همەگیر تشکیل دهند.

اخبار
اقتصاد و بازار
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید