نخست‌وزیر لبنان از وزیر اطلاع‌رسانی این کشور خواست منافع ملی را در اولویت قرار دهد

۱۴۰۰/۸/۱۳

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان، از وزیر اطلاع‌رسانی این کشور که اظهاراتش درباره عربستان سعودی موجب اختلافات دیپلماتیک با کشورهای حوزه خلیج فارس شده، خواست که منافع ملی را در اولویت قرار دهد.

میقاتی روز پنجشنبه از درخواست استعفای جورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، خودداری کرد اما گفت که «جلسات قاطعانه‌ای» در پیش است تا مسائل پیش روی دولت این کشور حل شود.

او با تاکید بر اینکه «لبنان از دنیای عرب جداشدنی نیست» گفت: «برای رسیدگی به موضوع روابط با عربستان سعودی و کشورهای منطقه مصمم هستیم.»

سمیر جعجع، رهبر حزب نیروهای لبنانی، اظهارات نخست‌وزیر را «مسئولانه و شجاعانه» خواند اما فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان بار دیگر از وزیر اطلاع‌رسانی حمایت کرد و عربستان سعودی را مسئول بحران‌های اخیر خواند.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت در واکنش به اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، طی هفته گذشته دیپلمات‌های لبنانی را از پایتخت‌های خود اخراج کردند.

جورج قرداحی پس از ایجاد تنش بین لبنان و عربستان سعودی اعلام کرد که از اظهارات خود که گفته بود شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در برابر تهاجم خارجی از خود دفاع می‌کند، پشیمان نیست.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید