دست‌کم دو نفر در اثر بارش شدید باران و سیلاب در گیلان جان‌باختند

۱۴۰۰/۷/۳۰

درپی بارندگی شدید در استان گیلان، طغیانی شدن رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف این استان، یک زن در ماسال جان خود را از دست داد و یک مرد نیز در سیلاب یکی از رودخانه‌های صومعه‌سرا مفقود شد.

مهدی موسوی، رییس هلال احمر ماسال، گفت که به دنبال سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها یک زن ۶۷ ساله اهل روستای گیله‌سرای ماسال روز پنج‌شنبه هنگام عبور از رودخانه‌ این روستا سقوط کرد و جانش را از دست داد.

به گفته موسوی با اعزام تیمی از هلال احمر جسد این زن با کمک اورژانس و آتش‌آنشانی و کمک اهالی منطقه، کشف و از آب بیرون کشیده شد.

علی قلی‌زاده، رییس جمعیت هلال‌احمر صومعه‌سرا نیز خبر داد که درپی بارندگی شدید و وقوع سیلاب، روز پنج‌شنبه یکی از اهالی منطقه سه‌سار که قصد عبور از پل این منطقه را داشت به داخل رودخانه سقوط کرد و جان خود را از دست داد و تیم‌های امدادی تلاش دارند تا با فروکش کردن آب جسد این فرد را از رودخانه خارج کنند.

در همین حال امیر مرادی، مدیرکل بحران گیلان، گفت که هواشناسی به ما هشدار نارنجی برای بارندگی ۱۰۰ میلی‌متری داده بود اما در دو روز در اکثر نقاط گیلان بیش از ۲۴۰ میلی‌متر و در برخی مناطق چون رودسر، تالش و رضوانشهر تا ۲۶۰ میلی‌متر بارندگی داشتیم.

مرادی خاطرنشان کرد که در حال حاضر همه رودخانه های استان گیلان به غیر از شهرستان رودبار درگیر سیلاب و طغیان هستند و اضافه کرد که رودخانه‌های گیلان گنجایش سیل های دیگر را ندارد و نیازمند تخصیص اعتبارات لازم جهت دیواره سازی و کف بندی رودخانه ها هستیم.

مدیرکل بحران گیلان بیان اینکه همزمان با آغاز فصل پاییز برای سومین بار با سیل مواجه شدیم، گفت که مدیریت کردن این حجم از سیلاب غیر ممکن شده است زیرا به واسطه عدم تخصیص به موقع اعتبارات موفق به رفع مشکلات ناشی از بحران ناشی از سیل های گذشته نشده‌ایم.

این مقام استانداری گیلان با تاکید براینکه طی دو روز گذشته همه امکانات آب منطقه ای و راهداری و بخشداری ها و دهیاری ها و هلال احمر استان را پای کار آوردیم تا پل های خطرناک را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد که وضعیت حاد شده و نسبت به بارندگی های بعدی و سیلاب‌های آینده در گیلان هشدار می دهیم.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید