رییس ستادکل نیروهای مسلح ایران در مسکو: درباره خرید تسلیحات روسی گفت‌وگو می‌کنیم

۱۴۰۰/۷/۲۶

محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای سفری چند روزه به مسکو رفته، یکی از اهداف این سفر را گفت‌وگو درباره خرید تسلیحات از روسیه اعلام کرد.

باقری روز دوشنبه ۲۶ مهرماه در مسکو گفت: «ما قراردادهای خرید تسلیحاتی بعد از خاتمه تحریم تسلیحاتی را با روسیه داریم که در این سفر با طرف روسی صحبت خواهیم کرد».

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران که عمدتا در دولت اول محمود احمدی‌نژاد و به دنبال تشدید اختلاف بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی اعمال شد، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، پنج سال پس از امضای برجام، در سال گذشته به پایان رسید.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنین به همکاری‌های دفاعی تهران و مسکو اشاره کرد و گفت: «در همکاری‌های نظامی دوجانبه در حوزه‌های آموزش، مسابقات نظامی، تبادل تجربیات و همچنین ادامه همکاری‌ها در مسیر امنیت کامل کشور سوریه و همچنین در صنایع دفاعی با یکدیگر همکاری‌هایی داشته و داریم.»

ایران و روسیه از متحدان رژیم بشار اسد در سوریه به شمار می‌روند و در کنار نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح بشار اسد که از حمایت ترکیه برخوردارند، می‌جنگند.

باقری همچنین به تحولات افغانستان اشاره کرد و گفت: «حوادث افغانستان قطعا بر کشورهای منطقه از جمله بر ایران و روسیه و دیگر کشورها تاثیر دارد و در این سفر درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.»

ایران و روسیه هنوز به طور رسمی دولت طالبان را به رسمیت نشاخته‌اند، اما روسیه این هفته یک کنفرانس بین‌المللی درباره افغانستان برگزار می‌کند.


تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
جنگ ایران و عراق
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید