پلیس بریتانیا حمله به یکی از نمایندگان پارلمان این کشور را تروریستی خواند

۱۴۰۰/۷/۲۴

پلیس بریتانیا اعلام کرد که حمله با چاقو به دیوید امس، نماینده محافظه‌کار پارلمان بریتانیا،‌ و قتل او در کلیسایی در شهرستان اسکس، یک «حمله تروریستی» بوده و خاطرنشان کرد که انگیزه این حمله احتمالا «با اسلام‌گرایی افراطی مرتبط است.»

پلیس یک مرد ۲۵ ساله بریتانیایی را که مظنون به انجام این حمله بود در محل کشته شدن امس دستگیر کرده است و تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد. پلیس خاطرنشان کرد که فرد مظنون احتمالا این حمله را به تنهایی انجام داده است.

کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران در بیانیه‌ای حمله با چاقو به دیوید امس را، که یکی از رییسان مشترک این کمیته بود، محکوم کرد. طبق این بیانیه، امس یک روز پیش از کشته شدن، در سایت تاون‌هال مقاله‌ای را درباره نقش احتمالی ابراهیم رئیسی در اعدام‌های ۶۷ منتشر کرده بود.

در پی این حمله، پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا، از همه نیروهای پلیس خواست «هرچه سریع‌تر» اقدامات امنیتی در ارتباط با نمایندگان پارلمان را مورد بازنگری قرار دهند.

در همین حال، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی کشته شدن دیوید امس در یک حمله تروریستی را به خانواده و دوستان او تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: «حمله به مقام‌های منتخب، حمله به مردم‌سالاری است.»

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید