عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری عباس واحدیان، زندانی سیاسی در مشهد، شد

۱۴۰۰/۷/۱۶

عفو بین‌الملل ضمن هشدار به اینکه عباس واحدیان شاهرودی در خطر شکنجه و عدم دسترسی به خدمات درمانی در زندان مشهد قرار دارد، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این زندانی سیاسی شد.

این سازمان در بیانیه خود که روز جمعه منتشر شد تاکید کرد که مقام‌های حکومت ایران باید فورا و بدون قید و شرط این زندانی را آزاد کنند.

در بیانیه عفو بین‌الملل بر خودسرانه و بی‌ضابطه بودن بازداشت واحدیان تاکید شده و آمده است که او فقط به خاطر استفاده صلح‌آمیز از حق آزادی بیان، از جمله از طریق امضای نامه سرگشاده حاوی درخواست استعفای علی خامنه‌ای، بازداشت شده است.

عباس واحدیان شاهرودی، معلم و زندانی سیاسی، یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال سیاسی و مدنی خواستار استعفای علی خامنه‌ای و گذار از نظام جمهوری اسلامی ایران است.

او از زمان بازداشت در دهم شهریور امسال در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات مشهد نگهداری می‌شود و از ملاقات و دسترسی به وکیل و خانواده‌اش محروم است.

همزمان، نیروهای امنیتی با یورش به خانه دختر آقای واحدیان در مشهد آنجا را بازرسی کرده و برخی از وسایل شخصی آن‌ها از جمله مدارک و لوازم الکترونیک را با خود برده‌اند.

عباس واحدیان پیش از این نیز در سال۹۸ در پی یورش ماموران امنیتی به خانه‌اش در مشهد بازداشت شده بود.

تازه‌ترین خبرها

مرور مطبوعات
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید