قبرس بازداشت فردی که مظنون است از طرف ایران قصد ترور بازرگانان اسرائیلی را داشته تمدید کرد

۱۴۰۰/۷/۱۴

دادگاهی در قبرس بازداشت مردی که اسرائیل می‌گوید از طرف حکومت ایران برای ترور بازرگانان اسرائیلی استخدام شده بود، تمدید کرد.

به گزارش رویترز، این فرد مظنون روز چهارشنبه به دادگاهی در نیکوزیا پایتخت قبرس منتقل و حکم بازداشت او تا روز دوشنبه آینده تمدید شد.

بر اساس این گزارش، این مظنون هنوز متهم نشده و درباره هویت او نیز فقط گفته شده که یک شهروند آذربایجان و دارای پاسپورت روسیه است.

سخنگوی پلیس قبرس به تلویزیون دولتی این کشور گفت: «تحقیقات با سرعت زیادی در حال انجام است.»

او با این حال از اظهارنظر درباره اتهامی که از سوی اسرائیل متوجه این مظنون است، خودداری کرد.

این مرد پنجم مهرماه در حالی که سلاحی در خودروی اجاره‌ای خود داشت از سوی پلیس قبرس دستگیر شد.

به نوشته رسانه‌های قبرس، با وجود اتهام‌های اسرائیل، مقام‌های قبرس به این نتیجه رسیده‌اند ایران در پی کشتن تاجران اسرائیلی در این جزیره نبوده و هدف این مظنون، تدی ساگی میلیاردر اسرائیلی-قبرسی نبوده، بلکه اعضای دیگر شرکت او بوده‌اند.

پس از اعلام رسمی بازداشت این فرد مظنون از سوی پلیس قبرس، مقام‌های اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را به تلاش برای ترور تاجران اسرائیلی در قبرس متهم کردند.

سخنگوی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه ۱۲ مهر با انتشار بیانیه‌ای درباره طرح «ترور» تدی ساگی نوشت: «این یک حمله تروریستی بود که از سوی ایران علیه تاجران اسرائیلی ساکن قبرس هدایت شد.»

او گزارش رسانه‌های محلی درباره این که طرح سوء قصد مربوط به فعالیت‌های شخصی و اقتصادی تاجر اسرائیلی بوده را رد کرد و گفت این واقعه اقدامی جنایی نیست.

سفارت جمهوی اسلامی در قبرس در واکنش به بیانیه سخنگوی نخست وزیر اسرائیل، به خبرگزاری رویترز گفت اتهام تلاش ایران برای ترور بازرگانان اسرائیلی «بی‌اساس» است و اسرائیل «همیشه چنین ادعاهایی» علیه جمهوری اسلامی مطرح می‌کند.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید