سفیر ایران در سازمان ملل: ایران به شرط تعهد شرکا و لغو همه تحریم‌ها، به برجام متعهد است

۱۴۰۰/۷/۱۴

مجید تخت‌روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، طی سخنانی در کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌الملل، گفت: ایران متعهد به اجرای برجام است به شرط این‌که دیگر شرکای برجام تعهدات خود را انجام دهند و همه تحریم‌ها به سرعت و با امکان راستی آزمایی برداشته شوند.

مجید تخت‌روانچی، روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی در کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل همچنین در واکنش به نگرانی‌ها از برنامه‌های موشکی جمهوری اسلامی گفت: توان موشکی ایران در چارچوب حقوق مسلم و طبق تعهدات بین‌المللی دنبال شده است.

روانچی در پاسخ به نظرات برخی از هیات‌های حاضر در این اجلاس در خصوص برجام، گفت: ایران به تعهدات مربوطه خود پایبند بوده، سه کشور اروپایی و آمریکا تعهدات خود را اجرا نکرده‌اند.

سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران متعهد به اجرای برجام است به شرط این‌که دیگر شرکای برجام تعهدات خود را انجام دهند و همه تحریم‌ها به سرعت و با امکان راستی آزمایی برداشته شوند.

سخنان روانچی در نیویورک در حالی بیان شد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه طی نشست خبری خود در پاریس، گفت: با توجه به اقدام‌هایی که جمهوری اسلامی در نقض تعهدات خود در برجام انجام می‌دهد، فرصت برای احیای این توافق در حال پایان است و تلاش‌ها دارد به نقطه‌ای نزدیک می‌شود که در آن احیای برجام بی‌فایده خواهد بود.

انسان، زمین، فردا
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید