معاون امور اقتصادی وزیر کشور: بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی در استان تهران تعطیل شده است

۱۴۰۰/۷/۷

بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، گفت درحال حاضر بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی تعطیل شده است و «راه نجاتبخش» اجرای دستور خامنه‌ای برای «اقتصاد مقاومتی» است.

معاون وزیر کشور در جلسه «ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ تهران» که چهارشنبه در فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، اعلام کرد که در استان تهران ۴۳ هزار و ۱۰۵ واحد تولیدی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری مستقر هستند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۱۹۵ واحد غیرفعال و راکد هستند.

معاون وزیر کشور افزود که علاوه بر این، دو هزار و ۳۵۰ واحد صنعتی دارای گواهی فعالیت در استان تهران نیز که با دستورالعمل وزرای پیشین صنعت، معدن و تجارت در سال‌های قبل راه اندازی شده‌ بودند، هم‌اکنون با مشکلات جدی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ و بازسازی خطوط تولید با مخالفت دستگاه‌هایی چون سازمان حفاظت محیط زیست مواجه شده‌اند.

دین‌پرست همزمان گفت که «امروز جنگاوران جبهه اقتصادی» باید وارد میدان شوند و در برابر دشمنان و تحریم‌ها بایستند و با ایجاد اشتغال زمینه افزایش تولید را فراهم کنند.

این مقام وزارت کشور افزود که «تنها نسخه شفابخش و نجات‌بخش اقتصاد ایران، اجرا و عمل به بندهای ۲۴ گانه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی» است که سال ۹۲ از سوی خامنه‌ای ابلاغ شده است.

تازه‌ترین خبرها

امروز
جهان‌نما
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید