وزیر بهداشت: با کمبود تخت و امکانات درمانی در مشهد مواجه هستیم

۱۴۰۰/۷/۶

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، از تداوم کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در مشهد خبر داد.

وزیر بهداشت که به مشهد سفر کرده است، گفت: به دلیل جمعیت زیاد زائران، میزان تخت و امکانات بهداشتی و درمانی در مشهد کافی نیست و با اینکه بیمارستان فوق تخصصی آستان قدس رضوی نیز به ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی اضافه شده، همچنان با کمبود تخت و امکانات درمانی در مشهد مواجه هستیم.

عین‌اللهی افزود که مشهد را نباید فقط به نسبت جمعیت این شهر دید، چون به واسطه «حرم امام رضا و زائران»، مشهد قله کشور است و در زمان‌های خاص، چند میلیون نفر بیش از جمعیت این شهر در آن حضور می‌یابند.

وزیر بهداشت تاکید کرد که ما مشهد را ویژه می‌بینیم و با توجه به اینکه حوزه پیشگیری را بر درمان مقدم می‌دانیم، تلاش خواهیم کرد نظارت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این حوزه را تقویت کنیم.

عین‌اللهی همچنین گفت که با سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی، به تدریج آمار زائران در مشهد هم به زمان اوج خواهد باز خواهد گشت، اما همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری باید مورد توجه باشد.

مشهد در موج پنجم کرونا از جمله شهرهایی بوده که بیشترین شمار جان‌باختگان کرونا در آن پس از تهران گزارش شده است و شمار جان‌باختگان روزانه کرونا که در دو آرامستان اصلی است شهر دفن شدند تا ۲۱۱ نفر در روز نیز گزارش شد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
جنگ طولانی؛ ایران - اسرائیل - آمریکا
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید