فدراسیون کاراته از ورزشکاران تعهد گرفته با رسانه‌های خارجی مصاحبه نکنند

شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۱

سایت رادیو زمانه گزارش داده: «فدراسیون کاراته ایران از ورزشکارانی که قصد حضور در مسابقات بین‌المللی دارند در دفترخانه تعهد می‌گیرد که با رسانه‌های خارج از ایران مصاحبه نکنند.»

رادیو زمانه در این گزارش از قول منبع آگاه خود نوشته: «وقتی به فدراسیون کاراته مراجعه کردم تا کارهای اعزام‌مان را انجام دهم یک سری افراد که برای حراست وزارت ورزش بودند از ما بازجویی کردند، دقیقا تکرار می‌کنم بازجویی کردند چون یک‌سری سوال از ما پرسیدند که هیچ ربطی به ورزش نداشت. آنها از ما خواستند به دفتر اسناد رسمی برویم و یک تعهدنامه را امضا کنیم که در آن نوشته شده بود اجازه انجام هیچ‌گونه مصاحبه با رسانه‌های خارجی را نداریم. این در حالی است که تمام هزینه‌های اعزام برعهده خود ما بود و فدراسیون هیچ حمایتی از ما نکرد.»

در ادامه این گزارش آمده: «از قرار معلوم فدراسیون کاراته حتی برای اعزام به کشوری مثل ترکیه که نه جزو کشورهای شینگن است و نه آمریکا هم از ورزشکاران خواسته که ضمانت بدهند.»

در پایان هم نقل قول دیگری آمده: «خیلی از ورزشکاران ایران که جوان هستند به‌خاطر این قوانین زندگی‌شان تباه می‌شود، بسیاری از قشر پایین جامعه هستند و نمی‌توانند وثیقه و ضمانت بدهند. ما در این کشور نمی‌دانیم چه کنیم. نه می‌شود از این مملکت رفت، نه می‌شود ماند، در یک حالت کما داریم به سر می‌بریم و معلوم نیست آینده‌مان چه می‌شود. هیچ کس هم دلش به حال این جوان‌هایی که با کلی انگیزه تلاش کرده‌اند تا به اینجا برسد نمی‌سوزد و برای‌شان مهم نیست چه بلایی سر ما می‌آید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
تیتر اول
خبر
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها