واکنش‌ها در استرالیا و نیوزیلند به حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

هم‌زمان با واکنش گسترده رسانه ها در منطقه آسیا و اقیانوسیه، سیاستمداران در استرالیا و نیوزیلند هم به حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل واکنش نشان دادند.

وینستون پیترز، وزیر امور خارجه نیوزیلند اعلام کرد که نیوزلند در محکومیت حملات ایران به اسرائیل به جامعه بین‌المللی می‌پیوندد.

او گفت:«ما به شدت نگران هستیم که چنین اقداماتی منطقه را به سمت درگیری‌های منطقه‌ای گسترده‌تر نزدیک کند. تشدید و انتقام جویی برابر با دفاع از خود در قوانین بین‌المللی نیست. ما انتظار داریم هر دو طرف اکنون از دامن زدن به تنش خودداری کنند.»

سناتور سایمن برمینگام، رهبر مخالفان در سنای استرالیا و وزیر امور خارجه در دولت سایه نیز در حساب ایکس خود نوشت: «حملات نظامی جمهوری اسلامی علیه اسرائیل قابل تحمل نیست. جمهوری اسلامی از تروریست‌های وحشی مانند حماس حمایت می کند، به روسیه در برابر اوکراین کمک می کند، به طور غیرقانونی سلاح هسته ای تولید می کند و مردم ایران را سرکوب می کند. ما باید در کنار اسرائیل باشیم، در حالی که باید گام های قاطعی علیه ایران برداشته شود.»

سناتور کلر چندلر، رئیس کمیته مراجع امور خارجی سنای استرالیا هم در حساب ایکس خود نوشت: «حمله جمهوری اسلامی به اسرائیل بار دیگر نشان‌دهنده اشتهای این رژیم و دست اندرکاران تروریست آن برای پیگیری خشونت‌آمیز و مرگبار آنها برای نابودی اسرائیل است. رژیم جمهوری اسلامی هیچ اهمیتی به رفاه مردم خود نمی‌دهد، چه رسد به غیرنظامیان در سایر نقاط منطقه. آنها همیشه تهدیدی برای صلح و امنیت در خاورمیانه خواهند بود و بقیه جهان هرگز نباید خلاف این را تظاهر می کردند.»

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها