تاوان حمایت از تجاوز نظامی به اوکراین؛ کاپیتان تیم ملی روسیه اجازه حضور در المپیک را ندارد

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۶

رسانه‌های روسی به نقل از رییس فدراسیون کشتی روسیه خبر داده‌اند که کمیته بین‌المللی المپیک در نامه‌ای اعلام کرده عبدالرشید سعدالله‌اف، کاپیتان تیم ملی کشتی روسیه و دارنده دو طلای المپیک و پنج طلای جهانی به دلیل حمایت از تجاوز نظامی به اوکراین اجازه حضور در المپیک پاریس را ندارد.

روز گذشته ژرارد درمنن، وزیر کشور فرانسه، اعلام کرد بیش از ۸۰۰ نفر که «نیت خیرخواهانه» نداشتند، از جمله ۱۵ نفر که تهدید جدی امنیتی برای المپیک به‌حساب می‌آمدند، به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی از حضور در المپیک پاریس محروم شده‌اند.

به گفته رییس فدراسیون کشتی روسیه، عبدالرشید سعدالله‌اف اجازه ندارد در مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۲۴ که از فردا در باکو جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود هم شرکت کند. اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی روسیه اعلام کرده که کمیته بین‌المللی المپیک سعدالله‌اف را از شرکت در مسابقات انتخابی منع کرده و جواز ورود به مسابقات را از او گرفته است.

چند هفته پیش کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که ورزشکاران اهل روسیه و بلاروس حاضر در المپیک پاریس، مجاز به شرکت در رژه ورزشکاران در مراسم افتتاحیه نخواهند بود. IOC پیش از این به ورزشکاران این دو کشور اجازه داده بود به صورت انفرادی و بدون پرچم و سرود ملی در المپیک ۲۰۲۴ رقابت کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها