زن اسرائیلی آزاد شده از دست حماس: در دوران اسارت در غزه به من تجاوز شد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۷

آمیت سوسانا، یک گروگان زن اسرائیلی آزاد شده، روز سه‌شنبه هفت فروردین به نیویورک‌تایمز گفت که در دوران اسارت در غزه، به او تجاوز شده است.

این زن چهل ساله در هفته اکتبر در کیبوتص کفار عزه به گروگان گرفته شد. تصاویر دوربین‌های امنیتی نشان می‌دهد که او در مقابل ربایندگان مقاومت کرده و با آنها درگیر شده بود.

سوسانا به نیویورک‌تایمز گفت که حوالی روز ۲۴ اکتبر پس از شستشو در حمام، مورد حمله محمد، مرد محافظ خود، قرار گرفت.

او گفت:«نگهبانم، اسلحه را روی پیشانی‌ام گذاشت، مرا کتک زد و به اتاق خواب یک کودک کشاند و در حالی که اسلحه ‌اش را به سمت من گرفته بود، مرا مجبور کرد که با او رابطه جنسی انجام دهم.»

به نوشته نیویورک تایمز، سخنان سوسانا با آنچه که در ۳۰ نوامبر، کمتر از ۲۴ ساعت س از آزادی خود به دو پزشک و یک مددکار اجتماعی گفته بود، تطابق دارد.

حداقل سه گروگان آزاد شده به طور علنی، از جمله یکی در مصاحبه با رویترز، در مورد آزار جنسی گروگان‌ها صحبت کرده‌اند.

در پنج مارس، تیمی از کارشناسان سازمان ملل گزارش دادند که «دلایل معقولی» برای باور این امر وجود دارد که خشونت جنسی، از جمله تجاوز جنسی و تجاوز گروهی، در چند نوبت در طول حمله هفت اکتبر به اسرائیل توسط شبه‌نظامیان حماس رخ داده است.

این تیم به رهبری پرامیلا پتن، فرستاده ویژه سازمان ملل برای خشونت جنسی در درگیری‌ها - بین ۲۹ ژانویه تا ۱۴ فوریه با هدف جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و راستی‌آزمایی اطلاعات مربوط به خشونت جنسی مرتبط با حملات هفت اکتبر از اسرائیل بازدید کرد.

حماس همواره اتهامات مربوط به خشونت جنسی در جریان حمله هفت اکتبر و پس از آن را رد کرده است.

سرویس جهانی بی‌بی‌سی در گزارشی در آذر ماه سال گذشته شواهدی از تجاوز جنسی، خشونت جنسی و مثله کردن زنان در جریان حملات هفتم اکتبر حماس ارائه کرد.

پیشتر، مجله تبلت نیز در مهرماه سال گذشته گزارشی از حمله نیروهای حماس به یک فستیوال موسیقی در جنوب اسرائیل منتشر کرد که در آن جزییاتی از تجاوز به دختران جوان در کنار اجساد دیگر شرکت‌کنندگان به دست نیروهای این گروه شبه‌نظامی به چشم می‌خورد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تیتر اول با نیوشا صارمی
جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار

شنیداری

پادکست‌ها