درخواست رسول خادم برای کمک به مردم سیل‌زده دشتیاری

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

رسول خادم، قهرمان پیشین المپیک و جهان که در سال‌های پس از کناره‌گیری از ریاست فدراسیون کشتی به فعالیت‌های خیرخواهانه می‌پردازد، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، خواستار کمک به مردم سیل‌زده دشتیاری شد: «این مردم برای بازگشت به شرایط عادی زندگی، نیاز به کمک دارند.»

چهره محبوب ورزش ایران در توضیح ویدئویی که پست کرده، نوشته: «سیل دشتیاری، زندگی هزاران هموطن کپرنشین و روستانشین بلوچمان را مختل کرده و آب، خانه‌هایشان را گرفته و وسایل محدود زندگی‌شان را نابود کرده است. این مردم برای بازگشت به شرایط عادی زندگی، نیاز به کمک دارند. شوربختانه تجربه سال ۱۳۹۹ خورشیدی در این منطقه نشان می‌دهد، وضعیت فرونشست آب در دشتیاری با کُندی و تاخیر زیاد اتفاق می‌افتد!یعنی زندگی این مردم مدت‌ها گرفتار آبگرفتگی و گل و لجن ناشی از “سیلاب” و “روان‌آب” بارندگی‌های اخیر خواهد بود. آنها را ببینیم و در حد توان در کنارشان باشیم.»

ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی، درباره سیل دشتیاری نوشته: «بارش باران و جاری شدن سیلاب سبب محاصره شدن ۳۸۷ روستا در شهرستان‌های دشتیاری، چابهار و قصرقند سیستان و بلوچستان شده و براساس اعلام مسوولان، وضعیت بیش از ۱۱۰ هزار نفر از مردم روستایی بلوچستان بحرانی است.»

توضیح: عکس مربوط به سیل آق‌قلا است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبر
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.