ناپولی شب بازی با بارسلونا ماتزاری را برکنار و کالتزونا را جایگزین کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۱

باشگاه ناپولی، والتر ماتزاری، سرمربی تیم را که ۴ ماه پیش استخدام کرده بود، برکنار و فرانچسکو کالزونا، سرمربی تیم اسلواکی را جانشین او کرد. این سومین مربی ناپولی در یک فصل است. عجیب اینجاست که کالزونا قصد دارد همزمان سرمربی تیم ملی اسلواکی هم بماند؛ حداقل تا پایان یورو ۲۰۲۴.

نتایج عجیب قهرمان فصل گذشته سری آ ایتالیا، با تغییر مربیان هم ادامه داشته است. پس از جداشدن اسپالتی از ناپلی‌ها و کسب اسکودتو پس از ۳۳ سال، رودی گارسیا، سرمربی ناپلی‌ها شد، اما چهارماه پیش، در ماه نوامبر ۲۰۲۳، او برکنار شد و والتر ماتزاری به جایش نشست. ماتزاری هم نتوانست نتایج فصل گذشته ناپولی را تکرار کند و تنها پس از ۱۷ بازی، برکنار شد.

ناپولی در آخرین بازی با هدایت ماتزاری در خانه با جنوا به تساوی یک - یک رسید و به رده نهم جدول سقوط کرد. فاصله ناپولی با اینترمیلان، صدرنشین سری‌آ به ۲۷ امتیاز رسیده است. تساوی خانگی با جنوا باعث شد که ماتزاری و اعضای تیم ناپولی هنگام خروج از زمین بازی هو شوند.

آئورلیو دلورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی درحالی ماتزاری را اخراج و کالزونا جانشین او کرده است که این تیم چهارشنبه شب در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید با بارسلونا بازی کند.

تغییرات برای ناپولی در این، بد و بدتر بوده است؛ گارسیا درحالی اخراج شد پس از ۱۲ بازی در سری‌آ، شش برد بدست آورده بود و تیم با ۱۰ امتیاز اختلاف نصبت به صدر، در رده چهارم بود. ماتزاری اما با همین تعداد بازی، تنها چهار برد کسب کرد و ناپولی اکنون در رده نهم جدول است.

اولین بازی کالزونا چهارشنبه برگزار می شود که ناپولی میزبان بارسلونا در اولین مرحله از لیگ قهرمانان اروپا است. اتفاقی که در ۱۶ سال گذشته نیفتاده بود.

به نوشته رویترز، اتحادیه فوتبال اسلواکی با حضور کالزونا در ناپولی را داده است. تیم ملی اسلواکی در ماه میلادی پیش‌رو دو دیدار دوستانه با اتریش و نروژ دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز
خبرها
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.