فغانی درباره اتهامات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی: برمی‌گردم و شکایت می‌کنم

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

علیرضا فغانی، داور ایرانی در یک برنامه اینترنتی در پاسخ به اتهاماتی که رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی به او وارد کرده است گفت: «در یکی دو ماه آینده به ایران بر می‌گردم و این موضوع را پیگیری قضایی می‌کنم.»

فغانی در ادامه گفت: «من نمی‌دانم این فرد که در این سال‌ها رایزن فرهنگی بوده است، چه فرهنگی از ما به کشورهای دیگر نشان داده.»

فغانی درباره حمایت‌نکردن فدراسیون فوتبال از او درقبال این هجمه و ادعاها، گفت: «ما را از خودشان نمی‌دانند و در این چندسال هم این همه افتخار داوری رقم خورده، این عزیزان این‌ها را هم نادیده می‌گیرند. برای من مهم هم نبود چون بعضی‌ها وقتی از شما دفاع کنند جنبه مثبتی هم ندارد و جنبه منفی آن بیشتر است.»

امیر موسوی، دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی که سابقه اظهارنظرهای تند هم دارد و به همین دلیل در سال ۲۰۱۸ از الجزایر اخراج شد، به تازگی در شبکه العهد عراق، درباره فغانی گفته است: «این داور صهیونیست شده است. برای او پرونده‌های خطرناکی در ایران تشکیل و برای او حکم اعدام صادر شده است.»او همچنین فغانی را متهم کرد «عامل قتل» چند نفر در تهران در جریان خیزش انقلابی سال ۱۴۰۱ است: «او توانست به دلیل این اتفاقات، پناهندگی سیاسی از استرالیا بگیرد. به دلیل کارهایی که در ایران کرد، خیلی زود مراحل اداری پناهندگی او طی شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.