تمام صفحه‌های علی خامنه‌ای در رسانه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک بسته شدند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹

تمامی حساب‌های متعلق به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در رسانه‌های اجتماعی شرکت متا شامل فیس‌بوک و اینستاگرام، مسدود شده‌اند. اکانت فارسی علی خامنه‌ای در اینستاگرام بیش از پنج میلیون دنبال کننده داشت.

میدل‌ایست‌آی به نقل از یک سخنگوی متا دلیل بسته شدن حساب‌های خامنه‌ای را نقض قواعد مربوط به ترویج «سازمان‌‌ها و افراد‌ خطرناک» توصیف کرده است.

در سیاست‌های شرکت متا «تمجید، حمایت یا نمایندگی از افراد و سازمان‌های خطرناک» و «تحریک به خشونت» از جمله مواردی هستند که تحت عنوان نقض سیاست‌ها در نظر گرفته شده و کاربران از آن‌ها منع شده‌اند.

متا هنوز بیانیه‌ مستقلی درباره دلیل بسته شدن حساب‌های خامنه‌ای منتشر نکرده اما برخی کارشناسان امنیت سایبری بر این نظرند که پست‌های صفحه‌های او در حمایت از حماس و حوثی‌ها می‌توانند دلیل بسته شدن حساب‌هایش باشند.

تمام رسانه‌های اجتماعی محبوب در ایران فیلتر هستند اما مقام‌های جمهوری اسلامی به شکل مداومی برای ترویج سیاست‌های خود از آن‌ها بهره‌برداری می‌کنند.

درخواست‌ برای بسته شدن دائمی حساب‌های خامنه‌ای در اینستاگرام و رسانه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) طی سال‌های گذشته بارها مطرح شده است.

ایلان ماسک به عنوان مالک رسانه اجتماعی ایکس، ۱۰ آبان ماه در مصاحبه‌ای با پادکست جو روگن درباره دلیل مسدود نشدن حساب افرادی همچون خامنه‌ای در این رسانه اجتماعی گفت: «ما قانونی شبیه مصونیت در سازمان ملل داریم. در حالی که آیت‌الله‌ها خواستار نابودی اسرائیل هستند اما اجازه دارند به ساختمان سازمان ملل در نیویورک وارد شوند.»

روز ۲۰ دی ماه سال ۱۴۰۰ توییتر قبل از این که ماسک آن را تصاحب کند یکی از حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای را از این رسانه اجتماعی حذف کرد.

بستن این حساب کاربری پس از آن صورت گرفت که انیمیشنی درباره کشتن دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری سابق آمریکا در انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه در آن منتشر شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.