ایران ۲-۱ ژاپن؛ بازگشت رویایی تیم ملی با پیروزی تاریخی و گرفتن انتقام ۱۸ ساله

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۴

تیم ملی فوتبال در حساس‌ترین بازی مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام قهرمانی آسیا با نتیجه دو بر یک برابر ژاپن، مدعی اصلی قهرمانی، به برتری رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. ایران در حالی نخستین پیروزی خود برابر ژاپن در تاریخ جام قهرمانی آسیا را به دست آورد که با یک گل از حریف خود عقب بود.

تیم ملی از سال ۲۰۰۵ به این سمت برابر ژاپن موفق به پیروزی نشده بود. همچنین تیم ملی در دوره قبلی مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی برابر ژاپن شکست خورده بود.

بازی در نیمه نخست با برتری نسبی شاگردان موریاسو آغاز شد و در نهایت با گل موریتا در دقیقه ۲۸، ژاپن پیش افتاد و بازی در نیمه نخست با برتری ژاپن به پایان رسید.

در نیمه دوم ایران بدون تغییر وارد زمین شد و حملات پردامنه ملی‌پوشان ایران، در دقیقه ۵۵ نتیجه داد و روی پاس سردار آزمون، این محمد محبی بود که دروازه سوزوکی را باز کرده و کار را به تساوی کشاند.

در حالی که انتظار می‌رفت شاگردان قلعه‌نویی به دلیل بازی طولانی برابر سوریه در نیمه دوم کار سخت‌تری در پیش داشته باشند، باز هم ایران تهاجمی‌تر بازی کرد و در این بین یک گل توسط سردار آزمون نیز به ثمر رسید که به دلیل قرار داشتن این بازیکن در آفسایدی میلی‌متری، این گل مردود شد.

در آخرین دقیقه وقت‌های تلف‌شده اعلام پنالتی به سوی ایران، فرصت تمام‌کردن بازی در وقت معمول را برای ایران فراهم کرد و علیرضا جهانبخش با ضربه‌ای دقیق، دروازه ژاپن را باز کرد تا ایران این مسابقه را با نتیجه دو بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴
۲۴
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.