هانتر بایدن، فرزند ریيس‌جمهور آمریکا، به ۹ مورد جرایم مالیاتی متهم شد

جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۷

وزارت دادگستری آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۶ آذر علیه هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رییس‌جمهوری این کشور، اتهامات جدیدی را مطرح و اعلام کرد او به چندین فقره تخلف مالیاتی برای عدم پرداخت یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار مالیات متهم شده است.

بر اساس کیفرخواستی که از سوی یک دادگاه منطقه‌ای در ناحیه مرکزی کالیفرنیا صادر شده، هانتر بایدن ۵۳ ساله، با سه جرم و شش تخلف مالیاتی مورد اتهام قرار گرفته است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، با توجه به اینکه پیش‌ از این اتهام‌هایی مرتبط با خرید اسلحه علیه هانتر بایدن مطرح شده، اگر دادگاه او را در اتهام‌های جدید مجرم بشناسد، ممکن است به حداکثر ۱۷ سال زندان محکوم شود.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد تحقیقاتش درباره هانتر بایدن ادامه دارد.

در کیفرخواست آمده است تخلفات مرتبط با اتهام‌های هانتر بایدن مربوط به سال‌های مالیاتی ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ است.

بر اساس این کیفرخواست، پسر بایدن در عوض مالیات، مبالغ هنگفتی را «برای مواد مخدر، اسکورت‌ها و دوست‌دخترها، هتل‌های مجلل و املاک اجاره‌ای، اتومبیل‌های عجیب و غریب، لباس‌ها و سایر اقلام شخصی» هزینه کرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، ابه لاول، وکیل هانتر بایدن، در بیانیه‌ای اعلام کرد موکلش مالیات‌های خود را به طور کامل پرداخت کرده است.

او دیوید وایس، بازپرس ویژه ایالات متحده که رهبری تحقیقات در مورد هانتر بایدن را بر عهده دارد، به انجام مذاکره مجدد در مورد توافق قبلی متهم کرد.

لاول گفت: «اگر نام خانوادگی هانتر چیزی غیر از بایدن بود، اتهامات در ایالت دلاور و اکنون کالیفرنیا مطرح نمی‌شد.»

کاخ سفید از اظهار نظر در مورد این پرونده خودداری کرده است.

خبرگزاری رویترز نوشت مشخص نیست هانتر بایدن چه زمانی باید در دادگاه حاضر شود.

طرح این اتهامات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته که جو بایدن یکی از نامزدهای آن است.

در خرداد ماه، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد هانتر بایدن در توافقی با دادستان‌های فدرال قبول کرده به دو اتهام مربوط به پرداخت نکردن عمدی مالیات بر درآمد اعتراف کند.

در آن زمان گزارش شد که او با دادستان‌ها برای اعتراف به حمل اسلحه گرم در زمان مصرف مواد مخدر نیز به توافق رسیده است.

دو ماه بعد اعلام شد که توافق هانتر بایدن برای اعتراف به اتهام‌هایش در زمینه پرداخت نکردن عمدی مالیات، در دادگاه ایالتی به سرانجام نرسید.

وکیلان او این توافق را «باطل» خواندند و سی‌ان‌ان گزارش داد دلیل عملی نشدن آن، تحقیقات جاری درباره نقض احتمالی قانون لابی‌گری خارجی است.

سخنگوی کاخ سفید در آن زمان اعلام کرد هیچ احتمالی وجود ندارد که جو بایدن فرمانی برای عفو پسرش هانتر صادر کند که متهم به پرداخت نکردن مالیات بر درآمد است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
امروز
۲۴
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.