استخراج اسپرم ۳۹ مرد اسرائیلی کشته شده در جنگ حماس به منظور لقاح مصنوعی

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

کمیته بهداشت پارلمان اسرائیل (کنست) خبر داد اسپرم ۳۹ مرد اسرائیلی کشته شده از زمان آغاز جنگ اسرائیل و حماس به دنبال حمله شبه‌نظامیان این گروه به اسرائیل در روز هفتم اکتبر از بدن آن‌ها استخراج شده است تا در آینده به وسیله خانواده‌هایشان برای لقاح مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش تایمز اسرائیل در روز چهارشنبه ۲۴ آبان، ۳۲ نفر از این مردان سرباز و هفت نفر دیگر غیرنظامی بوده‌اند.

پیش از این بر اساس قوانین اسرائیل، همسران می‌توانستند راسا درخواست استخراج اسپرم مردان را ارائه کنند اما درخواست والدین در این مورد باید در دادگاه خانواده مورد بررسی قرار می‌گرفت.

این محدودیت هفته گذشته و با توجه به شرایط جنگی در اسرائیل لغو شد و والدین افراد کشته شده نیز می‌توانند برای استخراج اسپرم آن‌ها درخواست دهند.

تایمز اسرائیل نوشت بهینه‌ترین زمان برای استخراج اسپرم ۲۴ ساعت پس از مرگ است اما امکان انجام این فرآیند تا چندین روز پس از مرگ نیز وجود دارد.

در جریان حملات حماس به اسرائیل در روز ۱۵ مهر (هفتم اکتبر)، هزار و ۴۰۰ نفر جان باختند.

اسرائیل در پاسخ به تهاجم مرگ‌بار حماس، عملیات زمینی خود را در نوار غزه آغاز کرد.

درگیری‌های شدید میان دو طرف همچنان در غزه دامه دارد.

اسرائیل می‌گوید تا زمان نابودی کامل گروه حماس به عملیات خود در این منطقه ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی در روز چهارشنبه، دو سرباز دیگر این کشور در جریان درگیری‌ها در نوار غزه کشته شده‌اند. بدین ترتیب آمار سربازان اسرائیلی کشته شده از زمان آغاز عملیات زمینی این کشور در غزه به ۴۸ تن رسید.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، جنگ اسرائیل و حماس منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۱ هزار و ۲۰۰ فلسطینی در نوار غزه و ۱۸۳ فلسطینی دیگر در کرانه باختری رود اردن شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
هنر ایستادگی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.