سیاست برگزاری حداقلی فوتبال همزمان با سالگرد مهسا؛ تمامی مسابقات هفته ششم لیگ برتر لغو شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

سازمان لیگ فوتبال ایران همزمان با سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی با انتشار یک اطلاعیه از لغو تمامی بازی‌های هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر به دلیل «فشردگی و تداخل برنامه مسابقات نمایندگان ایران و سایر تیم‌های دارای سهمیه در تیم‌ملی امید در لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات هانگژو» خبر داد.

در اطلاعیه سازمان لیگ آمده: «نظر به دستور صادره از فدراسیون فوتبال و کمیته تیم‌های ملی با موضوع فشردگی و تداخل برنامه مسابقات نمایندگان کشورمان و سایر تیم‌های دارای سهمیه در تیم ملی امید در لیگ قهرمانان آسیا و رقابتهای هانگژو، بدینوسیله اعلام می‌شود تمامی مسابقات هفته ششم لیگ برتر که قرار بود در تاریخ ۴ و ۵ مهرماه برگزار گردد، تا زمان حضور تیم ملی در رقابت های مورد نظر معلق می گردد.»

این اتفاق در شرایطی رخ داده که در فصل‌های گذشته لیگ برتر، بازی‌‌های تیم‌‌هایی که تعداد مشخصی بازیکن در تیم امید داشتند، فقط به تعویق می‌افتاد و تعطیلی لیگ برتر در کار نبود. حتی پیش از این گفته شده بود فقط بازی‌های استقلال و گل‌گهر به تعویق می‌افتد.

اما لغو مسابقات فوتبال همزمان با سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی و خیزش انقلابی مردم ایران، نشان می‌دهد انجام بازی‌های بدون تماشاگر، به اندازه کافی نتوانسته از هراس جمهوری اسلامی برای گسترش اعتراضات به ورزشگاه‌ها بکاهد.

هرچند که پیش از این اعلام شده بود مسابقات فوتبال در تهران تا زمان نامعلوم بدون تماشاگر برگزار خواهد شد، اما بهانه‌ای برای ممانعت از ورود تماشاگران به ورزشگاه‌های شهرهای دیگر وجود ندارد.

در روز بازی پرسپولیس - النصر نیز مهدی تاج ایده تعطیلی چهار ماهه مسابقات لیگ برتر به بهانه تعویض چمن ورزشگاه آزادی را مطرح کرده بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چند چند
خبرها
تیتر اول

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.