منبع نزدیک به خانواده فردین جعفری: می‌خواهند شلیک به او را به احزاب کرد نسبت دهند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

سازمان حقوق‌بشری هه‌نگاو در گزارشی به نقل از منبعی نزدیک به خانواده فردین جعفری نوشت حکومت تلاش دارد شلیک به او را به «نیروهای احزاب کردستانی» نسبت دهد و افزود ماموران «تمامی بیمارستان را تحت اختیار گرفته» و همچنین تلفن‌ همراه سعید و یاسین جعفری، پدر و برادر او را ضبط کرده‌اند.

این سازمان درباره آخرین وضعیت جعفری، جوان اهل سقز که در سالگرد مهسا امینی هدف گلوله ماموران قرار گرفت، نوشت او همچنان در سطح هوشیاری سه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است و به دلیل شرایط ناپایدار امکان انتقال او به سنندج وجود ندارد.

در این گزارش آمده، جعفری که یک کارگر ساده ساختمان است در روز شنبه ٢۵ شهریور، «به دلیل احساس ترس و اضطراب ناشی از مشاهده نیروهای پرشمار مسلح مبادرت به دویدن کرده که نیروهای سپاهی مستقر در محل فورا وی را مورد هدف قرار داده و به‌شدت زخمی می‌کنند».

این در حالی‌ست که مهدی رمضانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان، گفته بود او «پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است».

این شهروند اهل روستای «مامه‌شا» سقز ظهر روز ۲۵ شهریور در نزدیکی آرامستان آیچی این شهر، که محل دفن مهسا امینی‌ست ، هدف تیراندازی ماموران حکومت قرار گرفت و اکنون در وضعیتی وخیم به سر می‌برد.

محسن سهرابی، پزشک و عضو گروه پزشکان و پرستاران داوطلب کردستان، در روز شنبه به ایران‌اینترنشنال گفت گلوله به گیجگاه چپ فردین جعفری برخورد کرده و پزشکان هنوز نتوانسته‌اند آن را خارج کنند.

او گفت ماموران حکومت اجازه ورود کسی را به آی‌سی‌یو نداده‌اند و خبرهای ضدونقیضی هم مبنی بر مرگ او منتشر شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چند چند
۲۴
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.