«شریف‌بودن تاوان دارد»؛ خداحافظی زن تاریخ‌ساز اسکیت ایران از تیم ملی

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

نیلوفر مردانی، نخستین اسکیت‌باز زن ایران در بازی‌های آسیایی [گوانگژو۲۰۱۰] که در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران در مسابقات بین‌المللی ترکیه بدون حجاب اجباری روی سکو رفته بود از تیم ملی اسکیت ایران خداحافظی کرد.

مردانی بعد از پشت‌سر گذاشتن مصدومیت، از کادر تیم ملی اسکیت زنان ایران خواسته بود با گذراندن تست ارزیابی، مجوز حضور او در این مسابقات را صادر کنند اما امتناع مسئولان تیم از این کار باعث شد تا مردانی حضور در این مسابقات را از دست داده و در نهایت از تیم ملی خداحافظی کند.

او با وجود حضور در اردوی تیم ملی، در لیست ورزشکاران ایران برای اعزام به مسابقات آسیایی هانگژو قرار نگرفت.

نیلوفر مردانی در آبان سال گذشته و در اوج خیزش انقلابی مردم ایران در اعتراض به قتل حکومتی مهسا امینی، پس از قهرمانی در رقابت‌های بین‌المللی ترکیه، بدون حجاب اجباری و با پیراهن سیاه منقش به نام ایران روی سکو رفت. اتفاقی که باعث شد وزارت ورزش حضور او در این مسابقات را بدون مجوز شورای برون‌مرزی خوانده و عضویت مردانی در تیم ملی را تکذیب کند.

او با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود همراه با هشتگ «شریف‌بودن تاوان دارد» نوشت: «با قلبی آکنده از غرور و شادی برای سال‌ها خدمت به تیم ملی کشورم، میدان را به دختران آینده‌دار و شایسته اسکیت ایران واگذار و از تیم ملی خداحافظی می‌کنم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
جهان‌نما
جهان‌نما
خبر

شنیداری

پادکست‌ها