قرارداد اسپانسرینگ تیم‌ملی با شرکت مدیر پیشین استقلال که فقط ۲۹۰میلیون‌تومان سرمایه دارد!

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۸

سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران روز پنجشنبه از عقد قرارداد با شرکت تجارت الکترونیک هوشمند ایرانیان در راستای جذب حامی مالی برای تیم‌های ملی خبر داد. مطابق مستندات روزنامه رسمی، این شرکت یک ماه پیش از اطلاعیه رسمی فدراسیون ثبت شده است و البته فقط ۲۹۰ میلیون تومان سرمایه دارد.

آرش همتی، محمد سررشته‌داری، مهدی نازنینی و فاطمه شیرازمیهن این شرکت را با سرمایه اولیه تنها ۵۰۰ میلیون تومان با شرح خدماتی چون خدمات بازاریابی، صادرات و واردات کالاهای الکترونیکی و خدمات پس از فروش آنها و شرکت در تمامی مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی در تاریخ ۲ بهمن ۱۴۰۱ ثبت کردند.

در ادامه آگهی تغییرات این شرکت با مضمون خروج سرمایه محمد سررشته‌داری، مدیر مارکتینگ سابق استقلال که مدتی به عنوان مدیر رسانه این باشگاه هم مشغول به کار بود، در فروردین ۱۴۰۲ ثبت شد و یک روز پیش از انتشار رسمی خبر انتخاب این شرکت به عنوان کارگزار تیم‌های ملی در سایت فدراسیون، پنجمین آگهی تغییرات این شرکت از زمان تاسیس مبنی بر خروج سرمایه فاطمه شیرازمیهن در روزنامه رسمی منتشر شد تا سرمایه باقی‌مانده در این شرکت، ۲۹۰ میلیون تومان باشد.

این در حالی است که سایت رسمی فدراسیون فوتبال در هنگام اعلام شرایط حضور در مزایده، مبلغ تضمین شرکت در فرآیند ارجاع کار را ۶ میلیارد تومان اعلام کرده بود.

جدای از سرمایه اولیه این شرکت که تطابقی با مختصات منطقی یک شرکت در کلاس حمایت از تیم‌های ملی فوتبال ندارد، سایت این شرکت هم تناقضات قابل تاملی دارد. از عدم هم‌خوانی سابقه ثبت شرکت با تاریخچه درج‌شده از آن در سایت گرفته تا خالی‌بودن بخش پروژه‌های پیشین و حتی نقشه راه شرکت.

به طور مثال در سایت رسمی «شرکت تجارت الکترونیک هوشمند ایرانیان» در قسمت معرفی آمده: «تیم شرکت تجارت الکترونیک هوشمند ایرانیان، پس از سالها تلاش در عرصه توسعه اقتصادی در حوزه های مختلف از جمله تبلیغات، برندینگ، مارکتینگ، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، لجستیک بین المللی، واردات و صادرات کالا، منتورینگ استارتاپ ها و… اکنون در چالشی جدید مسئولیت اجتماعی خود را در اقتصاد ورزش و حمایت تحول آفرین از تیم های ملی فوتبال ایران جستجو میکند.»

این در حالی است که اساسا فعالیت در حوزه مارکتینگ، تبلیغات و برندینگ در شرح ثبت شده در بخش موضوع فعالیت این شرکت در آگهی تاسیس آن نیست. از تاریخ ثبت این شرکت نهایتا ۸ ماه زمان می‌گذرد و صحبت از «سالها تلاش...» جای تامل دارد.

از سوی دیگر، در آگهی‌های روزنامه رسمی کشور فعالیت این شرکت در زمینه واردات، صادرات و خدمات پس از فروش تمامی کالاهای مجاز بازرگانی اعم از انواع لوازم الکترونیکی ذکر شده است؛ بدون هیچ شفافیت خاصی.

موضوع دیگر آنکه در قسمت «پروژه‌ها» سایت رسمی شرکتی که مقرر شده کارگزاری تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال را بر عهده بگیرد، هیچ موردی به چشم نمی‌خورد و تنها پروژه ثبت‌شده مربوط به برعهده‌گرفتن «تبلیغات مجازی و حقیقی حوزه فوتبال در رده‌های ملی» است که در واقع هنوز شروع نشده است.

با این حال این شرکت، بدون سابقه مشابه در زمینه تبلیغات و همچنین سرمایه قابل توجه در هنگام ثبت، به عنوان کارگزار تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال انتخاب شده است.

خبرگزاری فارس هم در این‌باره نوشته است: «شرکت «تجارت الکترونیک هوشمند ایرانیان» برای بحث اسپانسرینگ تیم‌های ملی و فدراسیون فوتبال، تنها یک سایت ساده و بدون نقشه‌راه مشخصی را بالا آورده که مطلقاً هیچ نشان و مستنداتی از فعالیت‌های الکترونیکی، هوشمند و یا حتی اقتصادی در آن نمایان نیست‌.»

به نوشته فارس؛ «از دیگر نکات جالب توجه درباره این شرکت می‌توان به آدرس آن اشاره کرد که در سایت رسمی‌اش، مرکز ملی فوتبال به عنوان محل ثبت شرکت یاد شده اما در سایت روزنامه رسمی کشور ساختمانی در خیابان شهید مطهری تهران به عنوان مقر شرکت ثبت شده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
نامی که رمز شد
خبرها
چند چند

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.