حامد اسماعیلیون: خواهان پاسخ و واکنش سریع کانادا به سفر قاضی‌زاده هاشمی به این کشور هستیم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۸

حامد اسماعیلیون، عضو انجمن خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در واکنش به انتشار ویدیویی از حضور حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت دولت روحانی، همراه همسر و فرزندش در سفر به کانادا، نوشت بر اساس «قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان»، آنها اجازه ورود به کانادا را نداشته‌اند.

اسماعیلیون خطاب به وزیر مهاجرت و وزیر امنیت عمومی نوشت که اگر حضور حسن قاضی‌زاده هاشمی در کانادا واقعیت داشته باشد، «ما خواهان پاسخ و اقدام سریع» هستیم.

رادیو کانادا به تازگی در یک گزارش ویدیویی درباره گردشگری در استان کبک، تصاویری از حضور مسافران را نشان داد که در میان آنها چهره‌ای منتسب به قاضی‌زاده هاشمی همراه دو نفر که گفته می‌شود پسر و همسرش هستند، دیده می‌شود.

این وزیر اسبق جمهوری اسلامی که در دولت حسن روحانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود، هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده و سفر خود را به کانادا تایید یا تکذیب نکرده است.

قاضی‌زاده هاشمی به دلیل اظهارات‌ جنجالی‌اش از جمله بیان جمله «‌خودت بمال» در پاسخ به فردی که از هزینه‌های سنگین فیزیوتراپی گلایه می‌کرد، در دوره وزارتش با خشم افکار عمومی روبه‌رو شده بود.

او که چشم‌پزشک است، ریاست مجموعه چشم پزشکی نور را به عهده دارد.

این اولین بار نیست که سفر مقام‌های پیشین جمهوری اسلامی به کانادا جنجالی می‌شود.

دو سال پیش، مرتضی طلایی، رییس پلیس پیشین تهران که در ویدیویی اقامتش در کانادا را تکذیب کرده بود، در مصاحبه‌‌ای با «دیده‌ه‌بان ایران» سفرش به کانادا را تایید کرد و گفت: «اصلا من ۱۰۰ تا سفر رفتم. باید پاسخگو باشم؟ من دارم زندگی خودم را می‌کنم؛ شما جواب بدهید زندگی شخصی افراد به چه کسی مربوط است؟»

پیش از این اظهارات، عکس و ویدیویی از طلایی در حال ورزش در یک باشگاه ورزشی در کانادا منتشر شده بود.

با وجود صحبت‌های این عضو سابق شورای شهر تهران، هشت سازمان‌ حقوق بشری در نامه‌ای به دولت کانادا با اشاره به نقش مستقیم طلایی در سرکوب، دستگیری و شکنجه تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز در ایران و شکل دادن به گشت ارشاد، در مورد سفر او به کانادا ابراز تاسف کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
خلاصه خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.