جنگ اوکراین؛ دست ندادن تنیسور اوکراینی با زن شماره دو تنیس جهان

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۷

آرینا سابالنکا با کسب پیروزی مقابل الینا اسویتولینا به نیمه‌نهایی گرند اسلم رولان گاروس رسید. سابالنکا در پایان بازی مقابل تور منتظر ماند تا با اسویتولینا دست بدهد، اما بازیکن اوکراینی بدون نگاه کردن به حریف بلاروسی مستقیم به سمت داور و سپس نیمکت رفت‌.

اسویتولینا پیش از این گفته بود که پس از حمله مسکو به کشورش در سال گذشته، با بازیکنان روسیه یا بلاروس دست نمی دهد. در حالی که سابالنکا پس از پایان بازی منتظر او بود، اسویتولینا که به دلیل رفتن به سمت نیمکتش توسط تماشاگران اوپن فرانسه هو شد، گفت: "من نمی دانم که او منتظر چه چیزی بود، زیرا اظهارات من در مورد دست دادن واضح بود."

سابالنکا، زن شماره دو تنیس جهان نیز گفت: "من نمی‌خواهم کشورم درگیر جنگ باشد، من از جنگ و در حال حاضر از الکساندر لوکاشنکو (رئیس جمهور بلاروس) حمایت نمی‌کنم."
سابالنکا، که چند کنفرانس مطبوعاتی قبلی را به دلایل سلامت روان نادیده گرفته بود، گفت: "واقعاً احساس بدی داشتم که اینجا نیامدم. نمی توانستم بخوابم. همه آن احساسات بد در سرم بود. امیدوارم که شما مرا و احساسات من را درک کنید. می دانید که واقعاً به همه شما احترام می گذارم. اما در آخرین کنفرانس مطبوعاتی، احساس کردم که کنفرانس مطبوعاتی من به یک برنامه تلویزیونی سیاسی تبدیل شده است ولی من متخصص در سیاست نیستم. من فقط یک تنیسور هستم."

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها