مردان رکسام ۱۲ - صفر زنان آمریکا؛ مسابقات فوتبال زنان با مردان، با قوانین من‌درآوردی!

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

تیم مردان رکسام در یک مینی تورنمنت فوتبال، تیم زنان آمریکا را ۱۲- صفر شکست داد. نکته قابل تمایز این مسابقات با دیگر مسابقات فوتبال، بازی زنان با مردان، استفاده از قوانین من‌درآوردی مثل گل‌کوچک کوچه و خیابان و شیوه برنده‌شدن در این تورنمنت است.

این مسابقات ۳۲ تیمی در ۸ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود. تیم‌ها، با ترکیب ۷ نفره به میدان می‌روند. بازی‌ها آفساید ندارد، تکل خوابیده ممنوع است، هیچ توپی با دست پرتاب نمی‌شوند و البته برای پایان بازی، یکی از تیم‌ها باید به امتیاز هدف برسد!

علاوه بر رکسام و زنان ایالات متحده، تیم هایی مانند بوروسیادورتموند، وولوز، وستهم و هشتگ یونایتد در این مسابقات شرکت می کنند و به دنبال جایزه یک میلیون دلاری هستند.

در مسابقه زنان ایالات متحده با رکسام که عمدتا بازیکنان بازنشسته و سن و سال‌دار را به خدمت گرفته بود، نتیجه عجیبی ثبت شد. طبق قوانین؛ بازی‌ها در نیمه‌های ۲۰ دقیقه‌ای برگزار می‌شود. رکسام پس از ۱۴ دقیقه، با ۴ گل پیش افتاد و نیمه اول را ۷ - صفر برد. در پایان نیمه دوم،‌ نتیجه ۱۱ - صفر بود.

پس از این زمان امتیاز هدف رسید؛ قانون زمان «امتیاز هدف» چنین است؛ تعداد گل‌های تیم برتر به علاوه یک. اما تا رسیدن به امتیاز هدف، هر ۵ دقیقه یک بازیکن از تیم‌ها حذف می‌شود تا وقتی که یکی از تیم‌ها به امتیاز هدف برسد.

با توجه به روند مسابقه، قابل انتظار بود که رکسام به سرعت، یک گل باقی‌مانده را بزند و به امتیاز هدف برسد؛ فقط دو دقیقه طول کشید که همین یک گل ثبت شود، بازی با نتیجه ۱۲-صفر به سود رکسام به پایان برسد و این تیم فینالیست شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

در کارگه هنرمندی - فصل دوم
جهان‌نما
خبر
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها