پاسخ تاج به انتقادات درباره سقف مالی لیگ: وقتی همه ندهند، قیمت بازیکن پایین می‌آید

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۱۲

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفته که «فیرپلی مالی» حتما در فصل جدید اجرا می‌شود: «آیین‌نامه مصوب شامل چند موضوع است و یک موضوع تنها نیست. یکی از آنها این است که باشگاه‌ها تا ۲۵۰ میلیارد می‌توانند هزینه کنند. باشگاهی داشتیم که ۴۱۱ میلیارد هزینه کرده.»

امروز یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس با انتقاد به سقف مالی برای بودجه باشگاه، حداکثر بودجه ۳۰۰ میلیاردی را ناکافی دانست. اما تاج معتقد است جوانگرایی اجباری، می‌تواند هزینه باشگاه‌ها را کم کند.

او در گیلان گفته است: جوانگرایی لیگ قیمت را پایین می‌آورد. هر باشگاهی می‌تواند ۱۹ بازیکن بالای ۲۳ سال داشته باشد و بقیه باید زیر ۲۳ باشد.این موضوع قیمت را کاهش می‌دهد. بحث دیگر اینکه وقتی همه باشگاه‌ها پرداخت نکنند، قیمت به صورت کلی پایین می‌آید.

رییس فدراسیون فوتبال گفته: موضوع چهارم اینکه زیر میزی و این ور آن وری هم نمی‌توانند داشته باشند چون بحث مجوز حرفه‌ای پیش می‌آید و کمیته مربوطه بر این اساس حکم می‌دهد. بازرسی هم هست که در این باره راستی‌آزمایی می‌شود. سرمربی هم در آیین‌نامه دیده شده و اگر فسخ یکطرفه کند نمی‌تواند به صورت فوری در تیم دیگری مربیگری کند و باید تا پایان فصل منتظر بماند. به هر صورت یک کاری است که ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشد که باید بهتر و بهتر شود.

تاج درباره کمک داور ویدیویی و اعتراضات باشگاه‌ها به داوری‌ها گفت: تا زمانی که این تکنولوژی به ایران نیاید همه تیم‌ها می‌گویند چند پنالتی برای ما گرفته نشد. باید به این اعتراضات گوش داد. به لیگی که تازه تمام شده که نمی‌رسید و از ابتدا هم قرارمان این بود که در لیگ آینده کمک داور ویدیویی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. آموزش داوران در حال حاضر باقی مانده و امیدواریم تا فصل بعد این امر محقق شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها