پسرخاله مجید کاظمی:حکومت اعدام کرد تا بتواند قدرت خود را به مامورانش نشان دهد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۸

پسرخاله مجید کاظمی، از اعدام‌شدگان در پرونده موسوم به «خانه اصفهان»، گفت حکومت «فقط به سه نفر برای اعدام نیاز داشت تا بتواند قدرت خود را به مامورانش نشان دهد و این ترفند را برای ترساندن مردم به کار گیرد تا مطمئن شود دیگر اعتراضی نمی‌شود».

محمد هاشمی در گفتگو با شبکه ای‌بی‌سی نیوز استرالیا با اشاره به آزار و اذیت خانواده او از سوی جمهوری اسلامی افزود: «در قرن بیست ویکم حتی به خانواده‌ای اجازه نمی‌دهند برای پسر ٣٠ ساله‌ای، که اخیرا از دست داده عزاداری کند.»

او همچنین گفت اعضای خانواده مجید کاظمی، که به همراه صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی در بامداد جمعه ۲۹ اردیبهشت اعدام شدند، امیدوار بودند که حکم آنان به زندان تغییر کند.

قوه قضاییه جمهوری اسلامی در حالی از اجرای حکم اعدام این سه نفر خبر داد که آن‌ها ساعاتی پیش از اجرای حکم خود در تماسی از داخل زندان به خانواده‌هایشان گفته بودند هنوز زنده‌ا‌ند.

هاشمی افزود چند روز قبل از تایید حکم بدوی مجید کاظمی در دیوان عالی، خانواده‌اش با او تماس گرفتند و گفتند وکلا به آنها اطلاع داده‌اند که آنان به زندان می‌روند و اعدام نمی ‌شوند.

او از نزدیکی و دوستی خود با مجید سخن گفت و اینکه او «دو روز بعد از من به دنیا آمد؛ من متولد ۱۶ خرداد ۱۳۷۱ هستم. او متولد ۱۸ خرداد ۱۳۷۱ است».

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
گفت‌وگوی ویژه
تیتر اول با نیوشا صارمی
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها