مردم زاهدان در سی‌ و چهارمین جمعه اعتراضی خود بار دیگر خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی شدند

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۰۵

معترضان زاهدان روز پنجم خرداد و در سی‌وچهارمین جمعه خشم و اعتراض خود به خیابان‌ها آمدند و علیه علی خامنه‌ای و جنایات او شعار دادند. آن‌ها همچون هفته‌های گذشته هدف اصلی خود از اعتراضات را سرنگون کردن جمهوری اسلامی عنوان کردند.

مردم زاهدان به روال ۳۳ هفته اخیر و پس از جمعه خونین زاهدان، امروز هم پس از نماز جمعه به خیابان آمدند و خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

این معترضان در تجمع روز جمعه پنجم خرداد خود شعار «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه» سر دادند.

آن‌ها همچنین خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شده و شعار دادند: «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی ...»

«مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر خامنه‌ای» از دیگر شعارهای پرتکرار تجمع‌کنندگان زاهدانی است که در راهپیمایی روز پنجم خردادشان هم آن‌ها را تکرار کردند.

معترضان در خیابان‌های زاهدان از قربانیان جمهوری اسلامی از جمله کشته‌شدگان جمعه خونین این شهر نیز یاد کرده و شعار دادند: «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان ...»

مردم زاهدان که در هشت ماه اخیر بارها رهبر جمهوری اسلامی را هدف شعارهای اعتراضی خود قرار داده‌اند، در تجمع امروز نیز شعار «تجاوز، جنایت، دروغه این ولایت» سر دادند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال همچنین نشان می‌دهند مردم در راهپیمایی اعتراضی خود شعار دادند: «بسیجی جیره‌خور/ آخرشه خوب بخور ...»

آن‌ها همچنین با اشاره به گسترده شدن موج اعدام‌ها از جمله در مورد شهروندان بلوچ فریاد زدند: «مرگ بر حکومت اعدامی!»

در هفته‌های گذشته نیز شهروندان در زاهدان علیه جمهوری اسلامی و اعدام شهروندان بلوچ شعار دادند و علی خامنه‌ای را «جانی» و حکومت تحت امرش را «جمهوری اعدامی» خواندند.

مردم زاهدان از جمعه خونین این شهر در روز هشتم مهر سال گذشته تاکنون تظاهرات و راهپیمایی‌های هزاران نفری خود را بدون وقفه برگزار کرده‌اند.

هشتم مهر ماه سال گذشته در حمله ماموران حکومتی به مردم، بیش از ۱۰۰ شهروند از جمله زنان و کودکان کشته، ده‌ها نفر قطع عضو و قطع نخاع و ده‌ها نفر دیگر نیز نابینا شدند.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان پیش از این علی خامنه‌ای را مسوول کشتار مردم زاهدان در روز هشتم مهر خوانده و در تمام این هشت ماه، همواره خواستار مجازات «آمران و عاملان» این جنایت شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
مستند کوتاه - جنگ برای استقلال

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.