چند روز پس از رزمایش حزب‌الله، اسرائیل یک پهپاد فرستاده شده از لبنان را سرنگون کرد

جمعه ۱۴۰۲/۰۳/۰۵

چند روز پس از برگزاری یک رزمایش نظامی بزرگ از سوی حزب‌الله لبنان در جنوب این کشور، ارتش اسرائیل اعلام کرد یک پهپاد فرستاده‌ شده از خاک لبنان را که وارد خاک اسرائیل شده بود شناسایی و سرنگون کرده است.

ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه چهارم خرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پهپاد در حال حرکت به سمت یک شهرک مرزی در اسرائیل بوده است.

ارتش اسرائیل همچنین تاکید کرد که به تلاش خود برای جلوگیری از هر گونه اقدامی علیه حاکمیت این کشور ادامه خواهد داد.

هم‌زمان، در پی هشدار اسرائیل مبنی بر اینکه حزب‌الله لبنان در آستانه انجام اشتباهی است که منجر به یک جنگ بزرگ در منطقه می‌شود، حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «ما آن کسی هستیم که تهدید به جنگی بزرگ می‌کنیم و نه اسرائیل.»

نصرالله که به عنوان بخشی از «هفته مقاومت و آزادی» به مناسبت بیست و سومین سالگرد خروج ارتش اسرائیل از لبنان سخنرانی می‌کرد، افزود: «کسانی که فکر می‌کنند نبرد با اسرائیل پایان یافته است دچار توهم هستند زیرا بخشی از کشور ما هنوز در اشغال است.»

در روزهای اخیر، هرتسی هالوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل و آهارون هالیوا، رییس رکن اطلاعات ارتش، با اشاره به «اعتماد به نفس بیش از حد» نصرالله هشدار دادند که این موضوع می‌تواند به جنگ اسرائیل با حزب‌الله منجر شود.

حسن نصرالله در پایان سخنان خود ادعا کرد که اسرائیلی‌ها در پی شکست و بحران داخلی در کشور، پاسپورت‌های خود را برای فرار از اسرائیل آماده کرده‌اند.

این در حالی است که پیشتر مانور نظامی اخیر حزب‌الله لبنان، گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران که در آن از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده شد و همچنین در آن شبیه‌سازی حمله به خاک اسرائیل صورت گرفت، موجی از انتقاد و خشم را در میان لبنانی‌ها برانگیخت.

مانور نظامی حزب‌الله روز یک‌شنبه در پادگانی وابسته به این گروه شبه‌نظامی در شهرک عرمتا، در منطقه‌ای بیرون از چارچوب قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل انجام شد.

در این مانور نظامی قدرت‌نمایی حزب‌الله در استفاده از تانک‌ها، موشک‌های دور‌برد و میان‌برد و نیز شبیه‌سازی حمله به خاک اسرائیل به نمایش درآمد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
تیتر اول با نیوشا صارمی
خبر

شنیداری

پادکست‌ها