واکنش تند روزنامه سپاه به جایزه کتری و قوری؛ «غلط می‌کنید پاداش می‌دهید»

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران، در یادداشتی تند خطاب به عضو شورای شهر محمدشهر کرج بابت هدیه دادن قوری و کتری به سارا عبدالملکی، نایب قهرمان آسیا نوشت: «اگر وظیفه‌تان نیست پس غلط می‌کنید به جای انجام وظایفی که بابت آن‌ها از رانت بهره‌مند هستید به امور دیگر می‌پردازید.»

دو روز پیش، سارا عبدالمالکی که چندی پیش در مسابقات پاراکانو در آسیا نایب قهرمان شد، در ویدیویی پر از کنایه، از کتری و قوری هدیه شورای شهر تشکر کرد.

در پاسخ به او، کریم قدیانی، عضو شورای شهر کرج درباره هدیه کتری و قوری به نایب قهرمان آسیا به روزنامه شهروند گفت: «ما هیچ وظیفه‌ای برای تجلیل از هیچ ورزشکاری نداریم. همان کتری و قوری را هم از روی بزرگواری برای برخی ورزشکاران تهیه می‌کنیم. خب ورزشکار باشد. مگر ورزشکار به کتری و قوری نیاز ندارد؟»

روزنامه جوان اما در این‌باره نوشت: «وظایف تمام شوراهای شهرها مشخص است. به‌خاطر همین وظایفی که قسمت اعظم آن‌ها را نیز انجام نمی‌دهند، هم دستمزد بالا می‌گیرند و هم از انواع رانت‌های اطلاعاتی، رانت روابط و رانت قدرت استفاده می‌کنند. آن‌ها وظایف اصلی‌شان را انجام نمی‌دهند و هر روز خبر رسوایی‌های مالی‌شان منتشر می‌شود. خبر اختلاس‌هایشان، اخبار فروش کاربری‌ها و اخبار دیگری که در نهایت به دستگیر شدنشان می‌انجامد.»

روزنامه سپاه پاسداران در نهایت رفتار یک عضو شورای شهر محمدشهر کرج با سارا عبدالملکی را دست‌مایه حمله به شوراهای شهر قرار داد که تنها انتخابات در جمهوری اسلامی است که تا حدی از نظارت استصوابی دور مانده: «توهین به یک ورزشکار مدال‌آور و ادامه این توهین با پاسخ‌های وقیحانه بیانگر این واقعیت است که شوراهای شهرها فرسنگ‌ها با افق مردم‌سالاری فاصله دارند. باید به این مسوولان بی‌خرد گفت که به شغلتان بچسبید و وظایفی را که قانون برایتان مشخص کرده انجام دهید.»

در این یادداشت آمده است: «مدعی هستید ورزشکار هم به کتری و قوری نیاز دارد؛ بله، حتما نیاز دارد اما همه خوب می‌دانیم نیاز شما به انداختن عکس یادگاری کنار ورزشکاران مدال‌آور برای جمع‌کردن رای بیشتر از نیاز یک خانواده به قوری و کتری است. همه می‌دانیم برای ماندن در قدرت دست و پا می‌زنید، برای سوءاستفاده از رانت‌هایی که بابت حضور در شورای شهر از آن‌ها بهره‌مند هستید. فراموش نکنید که این ورزشکاران برخلاف شما باعث عزت و غرور ایران و ایرانی هستند پس بی‌جا می‌کنید پاداش آن‌ها را در حد قوری و کتری یا چیزهای دیگر پایین می‌آورید و بعد هم منت می‌گذارید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.